Yüklemede
 • Tarih: 2011 Aralık 17

Rus Bayanın Allah'a Ulaşmak İçin Örtünmesi


         

Rus dans yıldızı ve model:

Allah’a Ulaşmak İçin Kapandım

 

 

 "Allah’a Ulaşmak İçin Kapandım"

 

 

 

 

“Maşa Elilikna” Rusya ve Rusçanın yaygın olduğu yerlerde çok iyi bilinen bir isim. O, iki yıl kadar önce aranan son derece çekici ve etkileyici modellerden biriydi. Ün ve şöhreti “Fabrik müzik ve dans ekibi”yle birlikte en yüksek noktaya çıkmıştı.

 

Ama Maşa, şöhret basamaklarına çok hızlı çıkmasına rağmen, bir anda çok hızlı bir şekilde sahnelerden kayboldu. Sahnelerden inmesinin sebebi ne onun bu yoldaki eksikliğinden, ne güzelliğini kaybettiğinden ve ne de ses güzelliğini yitirdiğinden değildi. Bilakis sahnelerden çekilmesinin sebebi: “Maşa müslüman olmuş, iffet ve iman elbisesini dünyanın yalancı ün ve şöhretine tercih etmişti.”  

 

Maşa’nın İslam dinini seçerek örtünen öteki ünlü sanatçılarla arasındaki en önemli fark şudur ki Maşa şöhret ve güzelliğinin doruk noktasında olduğu bir zamanda Müslüman olarak iffet ve hicaba bürünmüştür. 

 

Eski sinema oyuncusu, dans ve müzik yıldızı olan Maşa Elilikna şu anda İslami hicapla okulda ders vermekle vaktini geçirmekte. Maşa şöyle demekte: Geçmişimden utanç duyuyor nefret ediyorum, şimdi kendimi çok mutlu hissediyorum.

 

Burada, İslam.ru sitesinin Maşa Elilikna ile yapmış olduğu röportajı abna.ir rusça ekibinin tercümesiyle yayınlıyoruz. Bu söyleşiyi herkesin okumasını önemle tavsiye ediyoruz, özellikle bazen çeşitli vesveselere kapılıp, batının aldatıcı gösterişinin etkisi altında kalanlar ve vücut cevherlerinin kıymetini bilmeyenlerin ve ayrıca hicap gibi önemli değerlerin önemini kavrayaman bayanların okumasını tavsiye ediyoruz.

 

Ne oldu da tüm başarı ve şöhretinizi ayaklar altına alarak İslam dinini seçtiniz?

 

Maşa: Ben ilahi lütufla Ona döndüm. Bu Allah’ın iradesiyle gerçekleşti.

 

Şarkıcı olduğunuz günlerde acaba İslam dinini seçip oruç tutup, hacca gideceğiniz aklınıza hiç gelir miydi?

 

Maşa: Hayır, bir gün hacca gideceğim ve en üstün su olan zemzem suyunu içeceğim aklımdan bile geçmezdi.

 

Acaba İslam yolunu seçerken uzun bir yol mu kat ettiniz? 

 

Maşa: Ben iki yıl kadar önce Müslüman oldum. Bir gün en yakın arkadaşlarımdan birinin bir kaza sonucu komaya girdiğini duydum. Ben ona nasıl yardım edeceğimi bilemiyordum... O gün ilk defa namaz kılarak dua ettim ve Allah’tan yardım diledim.

 

      Bir gün sonra komada olan arkadaşım beni arayarak şöyle söyledi: “Ben komada olduğumda seni gördüm, sen bana çok yardımda bulundun!” Ben o an çok ağladım; çünkü ömrümde ilk defa Allah’tan bir şey istemiştim. 

 

Şu anda ne işle meşgulsünüz?

 

Maşa: Ben beş Avrupa dili biliyorum ve şu anda okullarda ve üniversitelerde ders veriyorum. Ayrıca şeri’i olarak caiz olan bazı netleri de yazıyorum.

 

Müzik de dinliyor musunuz?

 

Maşa: Evet, “Reyhan Grubu”, “Sami Yusuf” ve Cat Stevens (İslam dinini seçtikten sonra adını Yusuf İslam olarak değiştirmişti) gibi isimleri dinliyorum.

 

Acaba Kur’an-ı Kerim’den de bir şeyler öğrenebildiniz mi? Ve ayrıca Arapça dilini de beş Avrupa dilinin yanı sıra öğrenmeyi düşünüyor musunuz?

 

Maşa: Önceleri Arapçanın öğrenilmesinin zor olacağını düşünüyordum; ancak öğrenmeye başladım ve çok da hoşlanıyorum. Öyle düşünüyorum ki ilim öğrenmek için bir anahtar görevi yapmaktadır.

 

Neden İslam dinine öteki dinlere oranla daha fazla bir yöneliş var? Ve ayrıca İslam dinini seçenler neden genellikle sanat, konservatuar ve müzikle uğraşanlar arasında daha fazladır?

 

Maşa: İslam öteki dinlere oranla en güçlü temele sahiptir. İslam’ın tüm kanunları yaşantının her alanında uygulanabilmektedir. İslam yolu insana mutluluk ve saadet bahşetmektedir. 

 

Müslüman olduğunuz için ne hissediyorsunuz?

 

         Maşa: Hoşbahtlık hissi duyuyorum. Bugün ben geçmişte ne idim ve şu anda neyim arasında mukayese etme fırsatına sahibim. Ben bugün gerçek hayatla tanıştım. Artık mutlu ve hoşbahtım.

 

Önceyle ne gibi farklar vardır?

 

Maşa: Allah’a iman hayatımı değiştirdi. Allah’a ibadet tüm insanların fıtratında benliğine konulmuştur. Ben eminim ki Allah bize yiyip, içip, yatalım ve ölelim diye düşünüp akletme fırsatı vermemiştir, bilakis Allah’a kavuşalım diye bize yaşama fırsatı vermiştir.

 

Acaba geçmişteki başarı ve kazancınız hiç aklınıza gelmiyor mu? O dönemlerin hasretini çekmiyor musunuz?

 

Maşa: O cilveler, Müslüman olduktan sonra benim için değersiz ve nefret ettiğim şeylerdir.

 

Açık bir şekilde Müslüman olduğunuzu ilan etmekten korkmuyor musunuz?

 

Maşa: Hayır, korkmuyorum. Tam tersi, teklif ve vazifem olduğunu düşünüyorum. Başkalarını sapıklık ve kötü yoldan kurtarıp onlar için olgu ve model olmak istiyorum.

 

Geçmişteki resimlerinizin internette dolaşmasından rahatsızlık duymuyor musunuz?

 

Maşa: Benim kendim geçmişteki resimlerime bakmaktan hoşlanmıyorum. Ama insanlara ibret olması için bakmalarında bir sakınca görmüyorum. Baksınlar ve anlasınlar ki insan başka bir doğum daha yapabilir ve dünyaya yeniden gelebilir. İnsan tövbe edebilir ve iyi işler yaparak geçmişteki tüm kirlerinden arınabilir, inşallah.

 

Şimdi başkalarına “İslam” hakkında ne gibi şeyler söylemek istersiniz?

 

Maşa: İslam şöyle demektedir: “Eğer Allah hakkında düşünemiyorsan, en azından kendi bağlarından uzaklaş ve nefsinin; kendini beğenmişlik, tekebbür, haset, zulüm, yalan ve gösteriş gibi alçak sıfatlardan arındır. Eğer birisi İslam dinine yönelmek istiyorsa fakat düşünmeli ve kendi fıtratından medet ummalıdır.

 

Müslümanlar için ne gibi mesajınız var?

 

Maşa: Din kardeşlerimin güzel amel ve ibadetlerinin Yüce Allah tarafından kabul edilmesini ve Allah’ın rahmetinin onların evlerinin üzerine yağmasını arzu ediyorum.

 

Gayri Müslimler için mesajınız ne?

 

Maşa: İslam diniyle şu ana kadar müşerref olmayanlar, kendilerine gelsinler ve bu yüzyılda insanların göz ve kulaklarını kör ve sağır eden yalan ve yanlış haberlerden uzak durarak biraz düşünsünler.

 

ABNA.İR 

 • Sayı(0) AvgRating
  0 0 0 0 0
  İmtiyazınız
  Ad:


  Soyad:


  Yorum:
        Yorum Listesi
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved