وضعيت شيعيان در كشور مالی
درحال بارگزاري
  • تاريخ: پنج شنبه 19 خرداد 1390

وضعيت شيعيان در كشور مالی


           

 ابوحسین موسی قوس ترائوره از اعضای جامعه اهل بیت‌(ع) در كشور مالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در پاسخ به سئوالی درباره تعداد شیعیان كشور مالی گفت: در كشور مالی حدود 10 هزار شیعه اثنی عشری وجود دارد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره افزایش جمعیت شیعیان این كشور گفت: در ابتدا گروهی 10 نفره از شیعیان بودیم كه 5 نفرمان برای تحصیل به ایران آمدند و حدود 6 سال در حوزه علمیه قم دروس حوزوی را آموختیم. و اكنون حدود 16 سال است كه به كشور مالی بازگشته و مشغول تبلیغ مذهب اهل بیت(ع) در مساجد این كشور هستیم.

وی درباره نحوه تبلیغ مذهبی شیعیان افزود: از طریق سخنرانی، انتشار مقالات اینترنتی و توزیع نوارهای سخنرانی مذهبی مردم كشور مالی را به مذهب تشیع دعوت می‌كنیم.

ترائوره درباره تعداد مبلغین شیعی در كشورمالی گفت: در ابتدا گروه 10 نفره ما به این امر می‌پرداخت ولی اكنون در حدود 41 نفر مسئولیت تبلیغ مذهب تشیع را بر عهده دارند.

این عضو جامعه اهل بیت‌(ع) در كشور مالی خاطرنشان كرد: افرادی كه به دین اسلام و مذهب شیعه گرویده‌اند پیرو مذهب مالكی كه یكی از فرق چهارگانه اهل تسنن است،‌ بوده‌اند.

وی تاكید كرد كه امر تبلیغ در این كشور با مجوز رسمی نهادهای مربوطه صورت می‌گیرد.

ترائوره درباره نظر شیعیان كشور مالی درباره ولی امر مسلمین جهان تاكید كرد: شیعیان مالی جملگی خود را شاگردان حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای می‌دانند و اكثریت آنان پای‌بند ولایت فقیه هستند.

وی درباره سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و نظر شیعیان مالی نیز گفت: برنامه‌ها و سیاست‌های احمدی‌نژاد مورد تائید شیعیان مالی است و در این باره نامه‌ای به رئیس‌جمهوری ایران نوشته و از سیاست‌های اتخاذ شده از سوی ایشان قدردانی كرده‌ایم.

ترائوره آمادگی پذیرش مذهب تشیع از سوی مردم كشور مالی را بسیار بالا دانست و گفت: درصورت تبلیغ صحیح و اصولی تعداد شیعیان در این كشور افزایش روزافزونی خواهد داشت.

این عضو جامعه اهل بیت‌(ع) در كشور مالی درباره موضع‌گیری‌های ایران در برابر قدرت‌های استكباری گفت: 95 درصد مردم كشور مالی از جمله پیروان مذهب مالكی سیاست‌های ایران را تائید و ایستادگی ایران را در مقابل آمریكا تحسین می‌كنند.


منبع: خبرگزاری فارس

 

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved