قهرمان پرتاب وزنه زنان جهان شیعه شد
درحال بارگزاري
  • تاريخ: پنج شنبه 3 آبان 1386

قهرمان پرتاب وزنه زنان جهان شیعه شد


           
خانم تاتسیانا، قهرمان پرتاب وزنه بزرگسالان جهان‌، با حضور امام جمعه و استاندار بوشهر به دین مبین اسلام و مذهب شیعه مشرف شد و نام لیلا را انتخاب کرد.

لیلا تاتسیانا اهل کشور بلاروس بوده و همسر پیمان رجبی قهرمان دو و میدانی آسیا از بوشهر می‌باشد. امام جمعه بوشهر در این مراسم گفت‌: این ورزشکار زن مسیحی با عشق به اسلام و ارزش‌های متعالی اسلام و علاقه به پوشش اسلامی به دین اسلام مشرف شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله ایمانی افزود: راز آشنایی ایشان با اسلام علاقه به پوشش و حجاب بوده است و با توجیه اعتقادات شیعه که در اصل اسلام می‌باشد به دین اسلام مشرف شد.

پیمان رجبی‌، همسر لیلا تاتسیانا، گفت‌: سه سال پیش در یک اردوی برون‌ مرزی در کشور اوکراین با ایشان آشنا شدم و پس از راهنمایی‌های لازم به دین اسلام‌، این آشنایی ادامه یافت و سرانجام وی به دین اسلام مشرف شد.

لیلا تاتسیانا نیز با بیان اینکه از تشرف به اسلام خوشحال است افزود: من از زمانی که با دین اسلام از طریق مطالعه و تحقیق آشنا شدم منتظر چنین روزی بودم که تشهد بخوانم‌. وی گفت‌: از راهنمایی‌های همسرم تشکر می‌کنم و امیدوارم با اخلاق و رفتار اسلامی دیگر اعضای خانواده‌ام را به اسلام علاقه‌مند کنم‌.

در این مراسم‌، یک واحد مسکونی از طرف علی افراشته‌، استاندار بوشهر و هدایای دیگری از طرف امام جمعه بوشهر به ایشان اهدا شد.


منبع: مجله اخبار شیعیان مهر 1386، شماره 23

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved