مراكز اسلامی انگلیس
درحال بارگزاري
  • تاريخ: دوشنبه 20 تير 1390

مراكز اسلامی انگلیس


           

مركز اسلامی‌ انگلیس

http://www.ic-el.org

 نشانی‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ مركز اسلامی‌ انگلیس‌ به‌ سه‌ زبان‌ فارسی‌، عربی‌ و انگلیسی‌ است‌. در سایت‌ اطلاعات‌ مفیدی‌ درباره‌ نحوه‌ پیدایش‌ مركز اسلامی‌ و فعالیت‌های‌ آن‌ در حوزه‌های‌ گوناگون‌ (آموزشی‌ و پژوهشی‌، امور فرهنگی‌، امور انتشارات‌ و مطبوعات‌ و امور زنان‌) به‌طور مشروح‌ آمده‌ است‌. لینك‌های‌ اصلی‌ سایت‌ نیز عبارتند از: درباره‌ ما، برنامه‌های‌ مركز، خدمات‌ مركز، استفتائات‌، بخش‌ خواهران‌، سایت‌های‌ مفید، مؤسسه‌های‌ وابسته‌، امام‌ خمینی‌، نمازجمعه‌، نرم‌افزارهای‌ مجانی‌، ارتباط‌ با ما، خدمات‌ مركز اسلامی‌ حول‌ محور ازدواج‌ و طلاق‌، مشاوره‌، حج‌ و زیارت‌، خمس‌ و زكات‌.


نیوكاسل

http://www.ic-ncl.co.uk/
سایت فوق متعلق به حسینیه اسلامی توحید در نیوكاسل می‌باشد كه تنها مركز اسلامی شیعه در شمال شرق انگلستان می‌باشد كه همانند سایر موسسات اسلامی دارای برنامه و فعالیت‌های دینی مخصوص مسلمانان مقیم كشور انگلیس است و سایت آن مشتمل است بر امور خانواده، نماز جمعه، گالری عكس، اوقات شرعی، برنامه‌های قرآنی، معرفی سایتهای مرتبط است.


ناتینگهام

http://www.muslimhands.org
muslimhands در واقع نام یك مؤسسه خیریه، در شهر ناتینگهام انگلستان است كه برای كمك‌رسانی به افراد نیازمند در سرتاسر جهان تأسیس شده و بر همین اساس از همه مسلمانان دعوت می‌كند تا در یاری رسانی به اقشار كم‌درآمد و تهیدست با این مؤسسه همكاری كنند. مؤسسه مزبور، كمك‌های مالی مسلمانان را صرف امور بهداشتی، سرپرستی یتیمان، امور آموزشی، پروژه‌های مسكونی، مراكز نگهداری سالمندان، توزیع مواد غذایی و موارد دیگر می‌كند. این مؤسسه با راه‌اندازی سایت مذكور، این امكان را فراهم ساخته تا افراد علاقمند، به طور «آن‌لاین» با پرداخت مبلغ دلخواه مؤسسه خیریه را در انجام فعالیتهای خیریه یاری كنند. افزون بر این، شرح مختصری از فعالیتهای انجام شده در سرتاسر جهان، نشانی شعبات این مؤسسه در كشورهای مختلف و اطلاعاتی درباره مؤسسه، پرسش و پاسخ و نحوه پرداخت زكات جزء مطالب موجود در سایت است. همچنین امكان بارگذاری نامه‌های خبری سایت فوق درباره موضوعات جاری از سایر امكانات آن است.


لندن

http://www.wabil.com/web
سایت‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ اتحادیه‌ اسلامی‌ جهانی‌ اهل‌البیت‌ در لندن‌ است‌ و از جمله‌ سایت‌های‌ غنی‌ به‌ شمار می‌رود و دارای‌ چندین‌ كتاب‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌، برای‌ استفاده‌ آنلاین‌ است‌. در بخش‌ اطلاعات‌ اسلامی‌ این‌ سایت‌، مطالبی‌ با عنوان‌ اصول‌ دین‌ اسلام‌، پیغمبر اكرم‌ (ص‌)، چهارده‌ معصوم‌، آخرین‌ سفارش‌ امام‌ علی‌ (ع‌) و اعمال‌ و ادعیه‌ ماه‌ شعبان‌ و اسلام‌ چیست‌ وجود دارد. بخشی‌ دیگر با نام‌ كتب‌ دیجیتالی‌، دارای‌ كتابهایی‌ با این‌ عناوین‌ است‌، مسافرت‌ در اسلام‌، نقش‌ و موقعیت‌ مادر در اسلام‌، گفتگو با شیطان‌ (كه‌ با نرم‌افزار Microsoft Reader قابل‌ استفاده‌ هستند) و همین‌طور كتابهایی‌ با عنوان‌ گوشت‌ خوك‌ ممنوع‌، غرور، موسیقی‌ و تاثیرات‌ آن‌، زیارت‌ مشهد (كه‌ به‌ صورت‌ فایل‌ HTML است‌). علاوه‌ بر این‌، سایت‌ بخش‌های‌ دیگری‌ مثل‌ پرسش‌ و پاسخ‌ و حقوق‌ بشر دارد. در بخش‌ حقوق‌ بشر مقالاتی‌ با عنوان‌ جلوگیری‌ از جنگ‌ پاكستان‌، مبارزه‌ با تروریسم‌ و اسلام‌گریزی‌، مخالفت‌ با اسلام‌گریزی‌ و موافقت‌ با عدالت‌ و ضد تروریسم‌، برای‌ استفاده‌ عموم‌ موجود است‌.


http://www.iqraprisonerswelfare.org
سایت‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ یك‌ بنیاد خیریه‌ در لندن‌ است‌ كه‌ به‌ منظور رفع‌ احتیاجات‌ زندانیان‌ مسلمان‌ در انگلستان‌ راه‌اندازی‌ شده‌ است‌. این‌ بنیاد با حمایت‌ از علمای‌ زندانی‌ مسلمان‌ و بالابردن‌ آگاهی‌ فرهنگی‌ از وضعیت‌ زندانیان‌ در بند، سایر مسلمانان‌ را از اوضاع‌ زندانیان‌ مسلمان‌ در انگلیس‌ آگاه‌ می‌كند. اموری‌ كه‌ بنیاد خیریه‌ فوق‌ در حال‌ فعالیت‌ بر روی‌ آنهاست‌، عبارتند از: تهیه‌ كتابهای‌ اسلامی‌ و ملزومات‌ آموزشی‌، برآوردن‌ نیازهای‌ اضطراری‌ زندانیان‌ و خانواده‌های‌ آنان‌ و... اطلاعاتی‌ نیز درباره‌ آگاهی‌ دادن‌ به‌ مردم‌، منابع‌ و انتشارات‌ بنیاد، اطلاعات‌ و پیشنهادات‌، برنامه‌ رمضان‌، آمار و اخبار، و وقایع‌ آمده‌ است‌.


http://www.clik.to/mihs
دبیرستان اسلامی منچستر در لندن، دارای وب سایتی به نشانی فوق است كه در آن در مورد رسالت مدرسه، تاریخچه دبیرستان، برنامه آموزشی، سیاست‌های آموزشی دبیرستان، دستاوردها، بولتن خبری، و سایر شعبات، توضیح داده شده است. این دبیرستان دخترانه در شهر منچستر كشور انگلیس، دختران 11 تا 16 سال را تحت آموزش‌های اصیل اسلامی قرار می‌دهد. همچنین، در این سایت، فهرستی از سایت‌های جالب اسلامی قرار دارد كه می‌توان با كلیك كردن بر روی آنها، به سایت دیگر مدارس اسلامی در انگلیس، مدارس مسلمانان در سرتا سر جهان، و یك نمونه از سایت برگزیده اسلامی دسترسی یافت.


http://www.tybah.co.uk
آدرس‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ یكی‌ از مراكز خدمات‌ حج‌ و زیارت‌ در لندن‌ است‌ كه‌ خدمات‌ مربوط‌ به‌ سفر حج‌ عمره‌ و تمتع‌ را به‌ مسلمانان‌ مقیم‌ انگلیس‌ ارائه‌ می‌كند. اطلاعاتی‌ درباره‌ آخرین‌ قوانین‌ كشور عربستان‌ برای‌ سفر حج‌، سرویس‌ها و انواع‌ خدمات‌ این‌ مركز برای‌ حجاج‌ در طول‌ سفر حج‌ و شرایط‌ و مدارك‌ موردنیاز در سایت‌ گنجانده‌ شده‌ است‌.


http://www.interpal.org
بنیاد توسعه‌ و امدادرسانی‌ فلسطین‌ مستقر در لندن‌، به‌منظور یاری‌رسانی‌ به‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطین‌ تأسیس‌ شده‌ است‌. كمك‌های‌ مردم‌ به‌ این‌ بنیاد صرف‌ امور بهداشتی‌ و پزشكی‌، آموزش‌ و سایر خدمات‌ انسان‌دوستانه‌ می‌شود. این‌ بنیاد طی‌ 10ماه‌ اول‌ سال‌ 2002، نزدیك‌ به‌ دومیلیون‌ پوند به‌ مسلمانان‌ در بند فلسطین‌ كمك‌رسانی‌ كرده‌ است‌. از سویی‌ بنیاد فوق‌، با راه‌اندازی‌ سایت‌ درنظر دارد ضمن‌ اطلاع‌رسانی‌ ازبرنامه‌ها و اهداف‌ بنیاد، سایر مسلمانان‌ جهان‌ اسلام‌ را به‌ یاری‌ مردم‌ ستمدیده‌ فلسطین‌ فراخواند. به‌همین‌ منظور افراد علاقمند می‌توانند حتی‌ به‌ صورت‌ آنلاین‌ به‌ هم‌ كیشان‌ خود كمك‌ كنند.


http://www.hyderi.org
نشانی فوق، مربوط به یكی از سازمان‌های اسلامی در لندن به نام «مركز اسلامی حیدر» است كه مطالب و نكاتی درباره فعالیت‌های مركز در سایت قرار داده است. مطالبی درباره كمیته اجرایی، كمیته‌های فرعی و مقالات، و سایت‌های مفید، از جمله لینك‌های اصلی این سایت محسوب می‌شوند. عنوان برخی از مقالات این سایت نیز عبارت‌اند از: دامی به نام گناه، بخشش : هدیه‌ای برای بشر و… . صفحات مخصوص گروههای خبری NEWSLETTER در موضوعات مختلف خبری، اجتماعی، بهداشتی و فرهنگی، از دیگر مطالب سایت مزبور به شمار می‌روند. در این سایت، همچنین، تعدادی سایت مرتبط با فعالیت‌های این سایت معرفی شده است.


www.islamiccolleges.com
دانشكده بین‌المللی علوم اسلامی در لندن، به نشانی فوق و به دو زبان عربی و انگلیسی است . پایگاه، اطلاعات مورد نیاز دانشجویان در خصوص نحوه ثبت نام، امتحانات، و سایر دانشكده ها وجود دارد. علاوه براین، « دانشكده بین المللی علوم اسلامی » با همكاری « دانشگاه بین المللی تكنولوژیكی»‌ و « فدراسیون دانشگاههای اسلامی جهان » به برگزاری دوره های تجارت و بازرگانی، مدیریت مهندسی محیطی و تكنولوژی اطلاعات IT اقدام كرده است كه در سایت می توان به اطلاعات موردنیاز درباره این دوره ها دست یافت. i


http://www.ihrc.com
این سایت متعلق به «كمیسیون حقوق بشر اسلامی»، و به زبان انگلیسی است. این كمیسیون كه مقرّ آن در لندن است، كمیسیونی مستقل و غیر انتفاعی بوده و هدف از تاسیس آن، برقراری عدالت اجتماعی بر اساس دستورات قرآن عنوان شده است. كار این كمیسیون ارسال گزارشهایی به دولت ها و سازمانهای بین المللی ، تالیف مقالات ، نظارت بر رسانه ، گردآوری نمونه جنایتهای جنگی،‌ تهیه اسناد تحقیقاتی و غیره است. وب سایت كمیسیون حقوق بشر اسلامی ، بسیاری از جبنبه های كاری را در خود جای داده و اطلاعات عمومی و تخصصی را برای رسانه ها، دانشجویان ، سیاستگذاران و حقوقدانان فراهم كرده است. این كمیسیون در راستای اهداف خود ، تحقیقاتی در زمنیه جنایات جنگی در چچن، تركیه، فلسطین و نیجریه به انجام رسانده و در حال مبارزه برای آزادی زندانیان عقیدتی و بسیاری از موارد دیگر در نقاطی چون انگلیس، چین ، اروپا ، ایالات متحده آمریكا و آفریقای جنوبی است.


http://www.madressa.net
این سایت متعلق به «مدارس شیعه اثنی‌عشری» در لندن است كه هدف از راه‌اندازی آن، ارائه اطلاعات و آموزش‌های مذهبی برای شاگردان این مدرسه و نیز كسانی است كه می‌خواهند بیشتر در مورد اسلام بدانند. در این سایت، پیوندی با عنوان «رمضان» وجود دارد كه در آن، فایل‌های مربوط به اعمال شب نوزدهم تا شب سی‌ام، و نیز چندین سوره كه در این ماه مبارك تلاوت می‌شود، گنجانده شده است افراد علاقمند می‌توانند محتویات این پیوند را با انتخاب در كامپیوتر خود ذخیره كنند. مزیت دیگر این سایت بازگذاری صوتی تلاوت قرآن كریم با صدای شیخ سائد به صورت فایل mp3 در كامپیوتر شخصی می باشد. آموزش زبان به كسانی كه خارج از كشورهای مسلمان به سر می برند بخش دیگری از اطلاعات این سایت را تشكیل می دهد و در آن طریقه صحیح خواندن نماز به همراه ترجمه و توضیح آن به زبان انگلیسی برای افرادی كه به تازگی به دین اسلام گرویده اند، آموزش داده می شود. همچنین، سایت مزبور برای افرادی كه بخواهند از آموزش‌های مدرسه بهره برند، این امكان را فراهم كرده تا از طریق اینترنت و بدون حضور در كلاس‌های فیزیكی، به فراگیری تعالیم اسلامی بپردازند.


http://www.islamic-college.ac.uk
نشانی‌ فوق‌ مربوط‌ به‌ سایت‌ دانشگاه‌ اسلامی‌ علوم‌ عالی‌ در لندن‌ است‌ كه‌ در آن‌ اطلاعات‌ كاملی‌ درباره‌ دانشگاه‌، نحوه‌ پذیرش‌ دانشجو، دوره‌های‌ دانشگاهی‌، شرایط‌ دانشگاه‌ برای‌ پذیرش‌ دانشجو و میزان‌ شهریه‌ دانشگاه‌، وجود دارد. به‌ طور كلی‌، دانشگاه‌ در دوره‌های‌ كاردانی‌، كارشناسی‌، فوق‌ كارشناسی‌، دكتری‌ و سایر خدمات‌ تحصیلی‌ اقدام‌ به‌ پذیرش‌ دانشجو می‌كند. نكته‌ جالب‌ توجه‌ درباره‌ این‌ دانشگاه‌، برگزاری‌ دوره‌های‌ آموزشی‌ از راه‌ دور برخی‌ از دروس‌ است‌ كه‌ در بخش‌ مربوط‌ به‌ آموزش‌ از راه‌ دور به‌ طور مبسوط‌ شرح‌ داده‌ شده‌ است‌. دروسی‌ كه‌ در این‌ دانشگاه‌ ارائه‌ می‌شود، در سطح‌ كاردانی‌، كارشناسی‌ و بالاتر تفاوت‌ دارد. همچنین‌ در لینكی‌ با عنوان‌ مركز متخصصان‌، سایت‌هایی‌ كه‌ می‌توانند در خصوص‌ علوم‌ تكمیلی‌ دانشجویان‌ را یاری‌ كند، معرفی‌ شده‌ است‌.


کانون توحید لندن
http://www.kanoontowhid.org/


http://www.interpal.org
بنیاد توسعه‌ و امدادرسانی‌ فلسطین‌ مستقر در لندن‌، به‌منظور یاری‌رسانی‌ به‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطین‌ تأسیس‌ شده‌ است‌. كمك‌های‌ مردم‌ به‌ این‌ بنیاد صرف‌ امور بهداشتی‌ و پزشكی‌، آموزش‌ و سایر خدمات‌ انسان‌دوستانه‌ می‌شود. این‌ بنیاد طی‌ 10ماه‌ اول‌ سال‌ 2002، نزدیك‌ به‌ دومیلیون‌ پوند به‌ مسلمانان‌ در بند فلسطین‌ كمك‌رسانی‌ كرده‌ است‌. از سویی‌ بنیاد فوق‌، با راه‌اندازی‌ سایت‌ درنظر دارد ضمن‌ اطلاع‌رسانی‌ ازبرنامه‌ها و اهداف‌ بنیاد، سایر مسلمانان‌ جهان‌ اسلام‌ را به‌ یاری‌ مردم‌ ستمدیده‌ فلسطین‌ فراخواند. به‌همین‌ منظور افراد علاقمند می‌توانند حتی‌ به‌ صورت‌ آنلاین‌ به‌ هم‌ كیشان‌ خود كمك‌ كنند.


http://www.islamic-foundation.org.uk/
این بنیاد اسلامی تنها موسسه آموزشی و انتشاراتی در انگلستان است كه از سال 1973 با فعالیتهای مذهبی ، علمی و آموزشی در خدمت مسلمانان انگلیس بوده است. در سایت این بنیاد و در فروشگاه كتاب الكترونیكی ( به زبان انگلیسی) كتابهای عمومی ، قرآن ، چند عقیدگی ( Multifaith ) ، جنبش اسلامی ، زن و خانواده، اقتصاد اسلامی ،‌سیاست، فقه و حقوق، حدیث سیره، تاریخ اسلام، كتابهای مرجع، زبان عربی، و سایر زبانها و مولتی مدیا و ژورنال به فروش میر سد. علاوه بر این ، واحدهای پژوهشی در خصوص اقتصاد اسلامی ، interfaith ، پروژه تازه مسلمانان،‌اسلام در اروپا، آموزش ، منابع كتابخانه دیجیتالی ، و سخنرانیهای صوتی و بخش های دیگر نظیر عضویت ، رویدادها ، اخبار و گروههای خبری اسلامی معرفی شده اند.


http://www.islam.am
سایت‌ فوق‌ متعلق‌ به‌ (مؤسسه‌) مسلمانان‌ متحد در انگلستان‌ و شامل‌ بخش‌های‌ ذیل‌ است‌: اخبار (جهان‌ اسلام‌)، رادیو اسلام‌ و برنامه‌های‌ سمینارها و همایش‌ها. علاوه‌ بر این‌ گوش‌ فرادادن‌ به‌ رادیو اسلام‌، ثبت‌ پست‌ الكترونیكی‌، خرید و فروش‌، اعطای‌ صدقه‌ از طریق‌ اینترنت‌، گپ‌ و گفتگو، ازدواج‌ از طریق‌ اینترنت‌، عضویت‌ در فهرست‌ پستی‌ و جستجو در اینترنت‌ با موتور جستجوی‌ آلتاوسیتا، از امكانات‌ دیگر سایت‌ فوق‌ به‌شمار می‌رود.


http://www.ipg.cwc.net/
Ipg یك گروه دعا مسلمان است كه هدف آن گسترش امور خیریه برای رفاه عموم مردم در انگلستان می‌باشد و سایت آن مشتمل است بر درباره گروه هیئت اجرایی، فعالیت‌ها، نمازگزار، اتاق گپ زنی، تالار گفتگو، معرفی سایتهای دیگر.


http://www.mcb.org.uk/
شورای‌ مسلمانان‌ انگلیس‌ دارای‌ سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ است‌ كه‌ از طریق‌ آن‌ فعالیت‌ها، اهداف‌ و ساختار این‌ موسسه‌ را در انگلیس‌ به‌ اطلاع‌ عموم‌ می‌رساند. لینك‌های‌ اصلی‌ سایت‌ نیز شامل‌ درباره‌ ما، رسانه‌، كمیته‌های‌ فرعی‌، نامه‌های‌ خبری‌، گزارشهای‌ سالانه‌، كتابخانه‌ و ارتباط‌ با سایت‌های‌ دیگر می‌شود. علاوه‌ بر این‌، شورای‌ فوق‌ دارای‌ كمیته‌های‌ فرعی‌ و گروه‌های‌ كاری‌ نظیر رسانه‌، پژوهش‌ و اسناد، امور حقوقی‌، عضویت‌، سیاست‌ خصوصی‌، امور بهداشتی‌ و پزشكی‌، اروپا و امور بین‌الملل‌، جوانان‌، امور عمومی‌، تحصیلات‌ / آموزش‌ و استخدام‌، مساجد و امور اجتماعی‌ و غیره‌ است‌ كه‌ از این‌ میان‌ گروه‌ رسانه‌ و پژوهش‌ و اسناد و چند گروه‌ دیگر به‌طور رسمی‌ فعالیت‌ می‌كنند و نتایج‌ تحقیقات‌ صورت‌ گرفته‌ در گروه‌ پژوهش‌ و اسناد به‌ طور مشروح‌ و مبسوط‌ در اختیار علاقمندان‌ قرار گرفته‌ و در كتابخانه‌ سایت‌ نیز اطلاعاتی‌ با عناوین‌ مقالات‌، فایل‌های‌ صوتی‌، اطلاعاتی‌ درباره‌ مساجد، آمار مسلمانان‌، نامه‌های‌ خبری‌ و آرشیو جدید گنجانده‌ شده‌ است‌.


http://www.i-training.org.uk
به‌دلیل‌ رشد روزافزون‌ مسلمانان‌ در كشورهای‌ غربی‌، به‌خصوص‌ انگلستان‌، برخی‌ از مسلمانان‌ فرهیخته‌ در این‌ كشورها با تأسیس‌ بنیادهای‌ اسلامی‌، به‌منظور بالابردن‌ آگاهی‌ مردم‌، دوره‌های‌ كوتاه‌مدت‌ آموزش‌های‌ اسلامی‌ برگزار كرده‌اند. در سایت‌ اطلاعاتی‌ راجع‌ به‌ هدف‌ از برگزاری‌ چنین‌ دوره‌هایی‌ و مواد درسی‌ مطروحه‌ در دوره‌های‌ آموزشی‌ و همین‌طور شرایط‌ افراد شركت‌كننده‌ در دوره‌های‌ آموزشی‌ نیز بیان‌ شده‌ است‌.


http://www.sicm.org.uk/
سازمان جامعه شیعه اثنی عشری( Middlesex ) واقع در انگلستان كه گروهی از دانشجویان مسلمان ایرانی ، پاكستانی ، هندی و كشورهای حوزه خلیج فارس آن‌ را در انگلستان‌ تأسیس‌ كرده‌اند، در سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ علاوه‌ بر شرح‌ نحوه‌ تأسیس‌ و پیشرفت‌ تدریجی‌ سازمان‌، فعالیت‌ها و برنامه‌های‌ جاری‌ سازمان‌ برای‌ مسلمانان‌، محل‌ و زمان‌ برگزاری‌ برنامه‌های‌ سازمان‌، اطلاعاتی‌ را نیز راجع‌ به‌ باشگاه‌ ورزشی‌ مخصوص‌ این‌ سازمان‌ برای‌ استفاده‌ عموم‌ در رشته‌های‌ ورزشی‌ مختلف‌ و معرفی‌ مربیان‌ ورزشی‌، نحوه‌ عضویت‌ و استفاده‌ از خدمات‌ باشگاه‌ و 289جلد كتاب‌ در كتابخانه‌ قرار داده‌اند. همچنین‌ می‌توان‌ با عضویت‌ در فهرست‌های‌ پستی‌، از اطلاعات‌ این‌ قسمت‌ نیز بهره‌ برد.


http://www.ukim.org
سازمان‌ اسلامی‌ انگلستان‌ كه‌ در سال‌ 1962 به‌منظور برآوردن‌ احتیاجات‌ مسلمانان‌ در كشورهای‌ غربی‌ تأسیس‌ شده‌ است‌ همگام‌ با پیشرفت‌ فناوری‌ با راه‌اندازی‌ سایتی‌ بر روی‌ اینترنت‌، فعالیت‌های‌ خود را به‌صورت‌ آنلاین‌ معرفی‌ كرده‌ است‌. اطلاعاتی‌ درباره‌ سازمان‌ اسلامی‌ فوق‌، برنامه‌ مخصوص‌ عید قربان‌، برنامه‌ ویژه‌ ماه‌ مبارك‌ رمضان‌، برنامه‌های‌ آموزشی‌، كتابخانه‌، ارتباطات‌ بین‌المللی‌، برنامه‌ رفاه‌ اجتماعی‌، مركز رسانه‌ای‌ و همچنین‌ مطالبی‌ همچون‌ اخبار دنیای‌ اسلام‌ و انگلستان‌، پیوندهایی‌ به‌ مهمترین‌ سایت‌های‌ اسلامی‌، مقالات‌، شخصیت‌های‌ اسلامی‌ و مركز خواهران‌ و جوانان‌ بخش‌های‌ مختلف‌ سایت‌ فوق‌ را تشكیل‌ می‌دهند. علاوه‌ بر این‌ در سایت‌ امكانات‌ دیگری‌ مثل‌ تالارهای‌ گفتگو، كارتهای‌ الكترونیكی‌، اتاق‌ گپ‌زنی‌، پرسش‌ از امام‌ و عضویت‌ در گروه‌های‌ الكترونیكی‌ وجود دارد


http://www.searah.co.uk
جامعه‌ مطالعاتی‌ سیره‌ انگلستان‌ كه‌ فعالیت‌های‌ فرهنگی‌، اجتماعی‌ و آموزشی‌ و خدمت‌ به‌ مسلمانان‌ را در كشورهای‌ غربی‌ به‌ عهده‌ دارد، در سایت‌ خود با اشاره‌ به‌ مشكلات‌ و موانع‌ جامعه‌ مسلمانان‌ در كشورهای‌ لاتین‌ برای‌ پیشرفت‌ و ارتقای‌ زندگی‌ می‌كوشد با برطرف‌كردن‌ چنین‌ مشكلاتی‌ بستر مناسبی‌ برای‌ رشد فرهنگی‌، اجتماعی‌ و دینی‌ مسلمانان‌ فراهم‌ كند. در سایت‌، مطالبی‌ راجع‌ به‌ تاریخچه‌ این‌ جامعه‌، فعالیت‌های‌ كنونی‌ و آتی‌ آن‌، حج‌ سیره‌، سفر حج‌ و عضویت‌ در این‌ جامعه‌ گنجانده‌ شده‌ است‌. در این‌ سایت‌ هدف‌ استراتژیك‌ جامعه‌ مطالعاتی‌ سیره‌، مطالعه‌ و بررسی‌ زندگینامه‌ حضرت‌ محمد(ص‌) و پیاده‌سازی‌ صحیح‌ رفتارهای‌ حضرت‌ محمد(ص‌) به‌صورت‌ عملی‌ در زندگی‌ برای‌ حل‌ مشكلات‌ موجود و بهبود وضعیت‌ زندگی‌ مسلمانان‌ بیان‌ شده‌ است‌.


http://www.lightstudy.org/
گروه‌ طلاب‌العلوم‌ كه‌ در كشور انگلستان‌ به‌منظور احیای‌ علوم‌ سنتی‌ اسلام‌ و دعوت‌ همگان‌ به‌ خالق‌ آفریدگار فعالیت‌ می‌كند، دارای‌ سایتی‌ به‌ نشانی‌ فوق‌ است‌ كه‌ در آن‌ جزییات‌ و نحوه‌ شركت‌ در كلاس‌های‌ علوم‌ اسلامی‌ و امكانات‌ این‌ مؤسسه‌ برای‌ دانشجویان‌ ذكر شده‌ است‌. عناوین‌ برخی‌ از مطالب‌ سایت‌ این‌ مؤسسه‌ عبارت‌ است‌ از: شیوخ‌ (توضیحات‌ و نكاتی‌ درباره‌ شیوخ‌ برجسته‌)، رویدادها (مطالب‌ ارائه‌ شده‌ در كنفرانس‌هایی‌ كه‌ این‌ مؤسسه‌ آنها را برگزار كرده‌، به‌صورت‌ آنلاین‌ در اختیار علاقه‌مندان‌ قراردارد)، صدقه‌ (اعطای‌ صدقه‌ به‌صورت‌ آنلاین‌) و فهرستی‌ از سایت‌های‌ مهم‌ اسلامی‌. لازم به ذكر است محتویات‌ سایت‌ فوق‌ به‌ زبان‌ انگلیسی‌ می‌باشد.


http://www.hujjat.org
سایت فوق، متعلق به مركز اسلامی شیعه حسینی استنمور در كشور انگلستان است. سابقه فعالیت‌های این مركز ـ چنانچه از صفحه تاریخچه برمی‌آید ـ به 200 سال پیش و به قرن 19 باز‌می‌گردد كه می‌توان با مراجعه به صفحه تاریخچه، شرح تقریباً مختصری از این مركز به‌دست آورد. سایت این مركز، اطلاعات و مطالب و تسهیلات قابل توجهی نداشته و در برخی از صفحات آن، ورود اطلاعات صورت نگرفته است.


برگرفته از سایت شبكه جهانی جام جم JJTVN: Jaam-e Jam TV Network

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved