واکنش شدید علمای شیعه عربستان به حوادث روزهای اخیر العوامیه
درحال بارگزاري
  • تاريخ: شنبه 3 اسفند 1392

واکنش شدید علمای شیعه عربستان به حوادث روزهای اخیر العوامیه


           
گریه و زاری و محکوم کردن اقدامات به تنهایی کافی نیست و دست روی دست گذاشتن و پایان ندادن به درد و رنج موجود به معنای شاخه خالی کردن از بار مسئولیت است.

یورش های پی درپی نیروهای امنیتی رژیم آل سعود به شهر العوامیه در استان قطیف با واکنش شدید علمای شیعه عربستان شده است .

علمای عربستان ضمن محکومیت حملات روزهای اخیر نیروهای امنیتی عربستان به منازل مردم العوامیه در استان قطیف خواستار اقدامات عملی برای توقف درد و رنج ساکنان این استان شدند.

نیروهای رژیم سعودی پنحشنبه گذشته ـ اول اسفند ـ با یورش به مناطق مسکونی شهر العوامیه، دو شهروند جوان پیرو اهل بیت را شهید ، پنج نفر دیگر را زخمی و به دهها خودرو و خانه خسارت وارد کردند.

شیخ "عبدالکریم الحبیل" از علما و شخصیت های سرشناس شیعه عربستان، خواستار ارایه ابتکارعمل و راه حل برای پایان دادن به درد و رنج مردم عوامیه شد.

وی دیروز در خطبه های نماز جمعه در مسجد العباس(ع) در منطقه الربیعیه از همه شخصیت های سرشناس شیعه خواست تا موضعگیری کرده و برای پایان دادن به درد و رنج دوساله اهالی شهرک العوامیه تلاش کنند.

وی تاکید کرد: گریه و زاری و محکوم کردن اقدامات به تنهایی کافی نیست و دست روی دست گذاشتن و پایان ندادن به درد و رنج موجود به معنای شاخه خالی کردن از بار مسئولیت است.

الحبیل گفت: همبستگی و تفاهم و همیاری گروهها و جریان های دینی و اجتماعی تضمین کننده پایان بحران و پاسداری از خون های پاکی است که ظالمانه ریخته می شود.

از سوی دیگر، شیخ "محمد الحسین" رئیس کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربی تاکید کرد که سکوت مجامع بین المللی درقبال جرایم رژیم سعودی، این رژیم را تشویق می کند که به نقض قوانین و حقوق مردم و رفتاهای غیرانسانی خود ادامه دهد.

وی با صدور بیانیه ای حمله نیروزهای امنیتی سعودی به شهرک العوامیه را که به شهادت دو جوان و زخمی شدن 5 نفر دیگر شد، محکوم کرد و از سازمان ملل خواست، در قبال اقدامات رژیم سعودی علیه شهروندان سکوت نکند.

الحسین با بیان اینکه رژیم سعودی حامی مالی و فکری جریانهای تروریستی در جهان است، تصریح کرد: ما خواستار ریشه کن کردن کانون های تروریسم و مرکز تغذیه فکری، عقیدتی، مالی و برنامه ریزی تروریست ها در جهان هستیم که همان رژیم سعودی است.

الحسین به شهادت رساندن دو جوان را به منزله اعدام خارج از چارچوب قضایی و ارعاب شهروندان با یورش به خانه های آنها و تیراندازی پراکنده به مناطق مسکونی و محاصره کامل شهرک العوامیه دانست.
 
 
منبع: خبرگزاری ابنا
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved