شیعه در اسلام منتشر شد
درحال بارگزاري
  • تاريخ: جمعه 26 مهر 1392

شیعه در اسلام منتشر شد


           
کتاب ارزشمند شیعه در اسلام اثر علامه سید محمد حسین طباطبائی به کوشش سیدهادی خسروشاهی منتشر شد.

کتاب شیعه در اسلام از سوی انتشارات بوستان کتاب وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در قطع وزیری و در 216 صفحه منتشر شد.

در مقدمه این اثر می‌خوانیم: شیعه، مذهبى ریشه‌دار و اصیل در اسلام است که همیشه عقلانیت و معنویت را در همه عرصه‌هاى زندگى فردى و اجتماعى رقم زده است. اثر حاضر که به خامه برجسته‌ترین عالم شیعىِ معاصر، نگاشته شده، دورنماى کلى این مذهب را در سه بخش معرفى مى‌کند:

1. کیفیت پیدایش و نشو و نماى شیعه

2. تفکر مذهبى شیعه

3.اعتقادات اسلامى از نظر شیعه دوازده امامى

حیات پس از مرگ تحقیقی در حیات برزخی

حیات پس از مرگ تحقیقی در حیات برزخی اثر علی محمد اسدی از دیگر کتاب‌های منتشر شده از سوی انتشارات بوستان کتاب است.

این کتاب که به چاپ نوزدهم رسیده است در قطع رقعی و در 212 منتشر شده است.

در مقدمه این اثر آمده است: توجه به مباحث و موضوعات «حیات برزخى» اثرى بسیار شگرف در خودسازى معنوى انسان دارد، به طورىکه نیکو، بشارت و انذار، که از اهداف مهم رسالت پیامبران الهى است را در دل‏ها زنده مى‏کند. کتاب «حیات پس از مرگ» با استناد به آیات، روایات و منابع معتبر دینى به بررسى «حیات برزخى» پرداخته است. «ماهیت برزخ»، «آیات و روایات برزخ»، «ترسیمى از حیات برزخى»، «تجسم‏ عمل»، «مکان برزخ» و «پرسش قبر» از مباحث این کتاب به شمار مى‏رود.

امر به معروف در ترازوی عقل

کتاب امر به معروف در ترازوی عقل اثر دکتر عبدالحسین رضائی راد از آثار دیگری است که انتشارات بوستان کتاب به بازار چاپ و نشر عرضه کرده است.

در این کتاب به صورت مفصل به امر به معروف و نهى از منکر به عنوان یک اصل اساسى در نظام اندیشه اسلامى پرداخته شده و علت مغفول واقع شدن این فریضه مورد واکاوی قرار گرفته است.

ضعف مبانىِ عقلانى، نارسایى کتاب‌هاى فقهى در ارائه احکام و نادرستى روش‌هاى اجرایى از جمله علل ذکر شده در خصوص مغفول واقع شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و مؤلف پس از طرح این سه فرضیه، به تفصیل آنها را بررسى و اشکال‌ها را پاسخ گفته و راه‌حل‌هاى مناسبى ارائه داده است.
 
 
منبع: خبرگزاری ابنا
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved