تاکید آیت الله هاشمی شاهرودی بر احیا مرقد امامزادگان و بزرگان شیعه
درحال بارگزاري
  • تاريخ: چهار شنبه 10 مهر 1392

تاکید آیت الله هاشمی شاهرودی بر احیا مرقد امامزادگان و بزرگان شیعه


           
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شهر قم علاوه بر حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، امامزادگان و آثار تاریخی زیادی را در خود جای داده است گفتند: احیا مرقد امامزادگان و بزرگان شیعه در قم علاوه بر آثار فرهنگی زیادی که دارد می‌تواند صنعت توریست قم را نیز ارتقا دهد.

آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی در دیدار با شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از معاونان شهرداری قم که پیش از ظهر امروز انجام شد در سخنانی با تبریک به انتخاب محمد دلبری به سمت شهرداری قم توسط شورای اسلامی شهر اظهار کردند: از اینکه تکلیف شهرداری قم مجدد بر دوش شما افتاد خوشحال شدیم، از این فرصت استفاده کنید و تحول بزرگی در شهر قم ایجاد کنید که این شهر، شهر انقلاب و اسلام است.

ایشان افزودند: سال‌های گذشته با فرصت کم، آثار و برکات زحمات شما ملموس و محسوس بود و تحولی در قم دیده می‌شود که باید ادامه پیدا کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفتند: بافت‌های فرسوده در قم یکی از مشکلات عمده است که باید اصلاح شود، اجرای پرو‍ژه‌های مونوریل و مترو با توجه با مشکلاتی که پیش رو داشتند و دارند باید ادامه پیدا کند، فرودگاه قم نیز بسیار مهم است و احداث آن می‌تواند ورود زائران به این شهر را افزون کرده و علاوه بر اثرات اقتصادی به شهر قم اعتبار خاصی می‌بخشد.

آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به اینکه شهر قم علاوه بر حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران، امامزادگان و آثار تاریخی زیادی را در خود جای داده است ادامه دادند: امامزادگان و علمای بزرگی در قم دفن هستند که باید در قالب ابزار تبلیغی به روز برای مردم معرفی شوند.

این مرجع تقلید افزودند: قم تاریخ ارزشمند و غنی از اهل بیت(ع) و اصحاب ایشان را به همراه دارد و مجامع حدیثی ما عمده اش از رجالی است که در قم بوده‌اند که این آثار باید در قم احیا شوند و در دسترس مردم قرار گیرند، احیا مرقد امامزادگان و بزرگان شیعه در قم علاوه بر آثار فرهنگی زیادی که دارد می‌تواند صنعت توریست قم را نیز ارتقا دهد و این شهر را به جایگاه اصلی خود در جهان اسلام نزدیک کند.
 
 
منبع: خبرگزاری ابنا
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved