پایگاه «گسترش اخلاق اسلامی» راه‌اندازی شد
درحال بارگزاري
  • تاريخ: يکشنبه 9 بهمن 1390

پایگاه «گسترش اخلاق اسلامی» راه‌اندازی شد


           
حجت‌الاسلام محسن قراتی در مراسم راه‌اندازی پایگاه اینترنتی «گسترش اخلاق اسلامی» گفت: «اخلاق» آن قدر مهم است که خداوند در قرآن 11 قسم برای آن یاد کرده است.

صبح امروز همایش گسترش اخلاق اسلامی با حضور حجج‌اسلام «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز، «علی محمدی» نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه، «رضا غلامی» دبیر شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری، «حسین روحانی‌نژاد» معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و «سیداحمد سجادی» مدیر مؤسسه فرهنگی راسخون در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در بخشی از این همایش، پایگاه اینترنتی «گسترش اخلاق اسلامی» به نشانی www.khologh.com راه‌اندازی شد.

این پایگاه به همت مؤسسه فرهنگی راسخون و بنا به تصمیم کارگروه فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری راه‌اندازی شده و درگاهی به عنوان اخلاق و فضیلت است که بخش‌های مختلفی نظیر مقالات، اطلا‌ع‌رسانی، پرسش و پاسخ،‌ گالری تصاویر، صوت و فیلم، احادیث، اخلاق و کلام در ولایت و ویژه‌نامه‌ها را شامل می‌شود.

حجت‌الاسلام قرائتی در بخشی از این همایش با اشاره به اهمیت اخلاق و ضرورت پرداختن به آن گفت: بیشترین تعداد قسمی که خداوند در قرآن یاد کرده، در سوره «شمس» و 11 قسم است که «اخلاق» اصلی‌ترین موضوع این سوره به شمار می‌رود.

رئیس مرکز تخصصی مهدویت ادامه داد: این موضوع نشان‌دهنده جایگاه اخلاق است، چنانچه قرآن برای قیامت 2 قسم یاد می‌کند اما اخلاق آنچنان مهم است که خداوند 11 قسم برای آن یاد کرده است.

وی افزود: در حدود 40 آیه قرآن بحث رستگاری مطرح شده است اما در 2 آیه خداوند به صراحت به بندگان قول رستگاری می‌دهد که این 2 آیه در ارتباط با اخلاق است.

رئیس ستاد اقامه نماز با تأکید بر این که 200 نکته اخلاقی در نماز نهفته است، تأکید کرد: اگر نمازمان را اصلاح کنیم و درست به جا آوریم، به بهترین وسیله تربیتی انسان تبدیل می‌شود.


منبع: خبرگزاري فارس


Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved