راه‌اندازی پايگاه‌های اينترنتی «نكات قرآنی» و «معارف قرآن»
درحال بارگزاري
  • تاريخ: سه شنبه 22 آذر 1390

راه‌اندازی پايگاه‌های اينترنتی «نكات قرآنی» و «معارف قرآن»


           

پايگاه‌های اينترنتی قرآنی «نكات قرآن» و «معارف قرآنی» از سوی نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها راه‌اندازی شده است.

گروه قرآن و حديث اداره مشاوره و پاسخ نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای با راه‌اندازی اين پايگاه اينترنتی قصد دارد تا سؤالات و پرسش‌های كاربران در زمينه قرآن و اسلام را پاسخ دهد تا شبهات و سؤلات جوانان را برطرف كنند.

اين اداره با بهره‌گيری از برخی فرهيختگان حوزه و دانشگاه زمينه مناسب را فراهم ساخته تا جوانان بتوانند با اعتماد و بدون دغدغه، مسايل روانشاسی، اعتقادی، سياسی و ... خود را مطرح كنند و جواب‌های مناسب دريافت كنند. از ابتدای تأسيس اين اداره در سال 1373 تاكنون به بيش از 170 هزار پرسش دانشجويی در زمينه‌های مختلف پاسخ داده است.

در همين راستا هم‌زمان با سال «همت مضاعف، كار مضاعف» اقدام به راه‌اندازی سايت‌های موضوعی كرده تا اطلاعات مورد نياز مخاطبان خود را از طريق اين پايگاه‌های اطلاع‌رسانی ارائه دهد و مخاطبان برای مطالعه در هر زمينه به پايگاه اختصاصی آن موضوع مراجعه كنند.

نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين محمديان با هدف توسعه فرهنگ قرآنی در دانشگاه‌ها و آزادانديشی دينی در حوزه قرآن كريم و با رويكرد جلب حداكثری مشاركت دانشگاهيان در فعاليت‌های قرآنی پايگاه اينترنتی «نكات قرآنی» را راه‌اندازی كرده است.

سايت «نكات قرآنی» در نظر دارد به طور هفتگی، يك آيه برگزيده از هر صفحه قرآن مجيد را كه برای مخاطبان دانشگاهی دارای پيام‌های جذاب و كاربردی است با مشاركت دانشجويان مورد مطالعه و بحث قرار دهد.

اين پايگاه از كاربران و دانشجويان، ثبت نام در سايت با درج حداكثر مشخصات، مطالعه و اظهار نظر درباره نكات قرآنی ثبت شده، مشاركت فعال و درج نكات جديد و انتقال نكات جذاب و برگزيده قرآنی به مخاطبان دانشگاهی در فرصت‌ها و فضاهای مناسب را انتظار دارد.

از جمله امتيازات و فوايد اين پايگاه اين است كه كاربران و دانشجويان می‌توانند از نورانيت و بركات انس با قرآن مجيد در زندگی فردی و فعاليت‌های علمی با توجه به درج هفتگی آيات قرآن و پيام‌های آن و جوايز نفيس مادی و معنوی به ويژه سفرهای عمره وعتبات بهره ببرند.

يادآور می‌شود، پايگاه اينترنتی «پرسمان دانشجويی ـ علوم و معارف قرآن» به نشانی http://quran.porsemani.ir/ و سايت «نكات قرآنی» به نشانی http://nokateqoran.ir/ هستند.


منبع: خبرگزاري ايكنا

 

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved