راديو اينترنتي «اذاعة المصطفي» راه‌اندازي شد
درحال بارگزاري
  • تاريخ: پنج شنبه 3 آذر 1390

راديو اينترنتي «اذاعة المصطفي» راه‌اندازي شد


           
مراسم رسمي افتتاح راديو اينترنتي «اذاعة المصطفي» با حضور رييس جامعه المصطفي العالميه در دانشگاه مجازي المصطفي برگزار شد.

پنجشنبه ـ سوم آذر ماه ـ حجت‌الاسلام اعرافي در مراسم افتتاحيه راديو اينترنتي المصطفي با تاکيد بر اينکه وظيفه‌ي اصلي اين رسانه ديني ـ اسلامي انتشار معارف الهي و ديني به عالم است، ادامه داد: از لحاظ فلسفي قوام انسانيت و اجتماعي بودن انسان برکسب اخبار است و کسب اخبار از توانايي‌هاي مهم انسان است.

وي با اشاره به اينكه اطلاع‌رساني فصل مميز انسان و حيوان است، بيان كرد: تمدن انساني بر اساس انباشت اطلاعات استوار است و گزارشگيري ذات انسان را تشكيل مي‌دهد و باعث شكل‌گيري تمدن انساني مي‌شود.

اعرافي با بيان اينكه وظيفه اصلي حوزه علميه انتشار معارف انبياء و اولياء دين است، افزود: هنر بزرگ انبياء انتقال اخبار از عالم ديگر به بشر بود و آنها از طريق اين انتقال اخبار به هدايت انسان مي‌پرداختند.

رييس جامعه المصطفي (ص) العالميه ارزشمند بودن محتواي خبر و دسترسي آسان مخاطب به خبر را دو ويژگي و شاخصه مهم اثر گذاري در انتشار اخبار عنوان كرد و گفت: اگر محتواي غني و اثرگذار در خدمت رسانه قرار گيرد رسانه خبري عالي‌ترين پيشرفت را در حوزه خواهد داشت.

وي با اشاره به اينكه انبياء در قله گزارشگران و پيام‌آوران براي بشر قرار دارند گفت: كاري كه انبياء الهي در زمينه انتقال اخبار از عالم غيب انجام دادند در توان مردم عادي نبود كه معارف عظيم الهي را به عالم اعلام كنند و گزارش‌هايي كه براي انيباء الهي ارسال مي‌شد نيازمند گيرنده‌هاي قوي در سطح انبياء بود.

 حوزه هاي علميه ادامه دهنده رسالت انبياء هستند

اعرافي با تاكيد بر اينكه حوزه‌هاي علميه در امر اطلاع‌رساني ادامه دهنده راه انبياء هستند تصريح كرد: ارسال اخبار، انذار و تبشير، دعوت و انتشار تعاليم انبياء از جمله رسالت‌هاي حوزه علميه قم است كه در عصر جديد بايد با استفاده از ابزارهاي روز صورت بگيرد.

وي ادامه داد: حوزه بايد با مهندسي دقيقي كه در زمينه اطلاع رساني انجام مي‌دهد با استفاده از سرمايه‌هاي انساني و علماي بزرگي كه در اختيار دارد افق جديدي براي اشاعه معارف ديني در ايران و جهان بگشايد.

اعرافي با اشاره به اينكه هر انساني به طور بالقوه يك رسانه است گفت: مخاطب راديو المصطفي هفت ميليارد انسان است و ما بايد براي اين سطح مخاطب برنامه‌ريزي كنيم و بايد فعاليت‌هاي خود را در سطح كلان جهاني تعريف كنيم.

وي با تاكيد بر لزوم تحليل‌هاي جغرافيايي و معرفتي ادامه داد: نگاه جامع به كارهاي دانشگاه مجازي با رويكرد تحليل جغرافيايي و معرفتي بيش از جاهاي ديگر مي تواند اثر گذار باشد.

اعرافي جذاب بودن و فاخر بودن كار خبري را از جمله اصول كار خبري عنوان كرد و گفت: همواره بايد با رعايت مقررات شرعي اخباري جذاب و فاخر را ارائه دهيم.

وي با بيان اينكه در رسانه‌يي با نگاه اسلامي بحث صدق بسيار مهم است گفت: امانتداري دامنه‌ي وسيع‌تري از صدق است كه در انتقال معارف و اخبار بايد هم صدق و هم و امانت داري را رعايت كنيم.

رييس جامعه المصطفي (ص) العالميه با اشاره به اينكه هنوز در استفاده از سرمايه انساني جامعه المصطفي(ص) ضعيف هستيم بيان كرد: تحولات ديني،علمي، معرفتي و هدايت‌گري در حوزه‌هاي محتوايي بايد از رويكردهاي راديو المصطفي(ص) باشد.

وي با تاكيد به برقراري تعاملاتي سازنده با رسانه‌هاي ديني كه در سطح جهاني همسو با ما هستند، گفت: تشيع بايد معارف خود را بدون دعوا و به دور از پرخاشگري به جهانيان عرضه كند در اين صورت موج معارف اهل بيت(ع) مخاطب خود را در سطح جهاني پيدا مي‌كند.

گفتني است راديو اينترنتي «اذاعة المصطفي» به آدرس http://live.almustafaou.ir قابل دسترسي است.


منبع: خبرگزاري ايسنا

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved