پورتال غدير رونمايی شد
درحال بارگزاري
  • تاريخ: سه شنبه 16 آبان 1391

پورتال غدير رونمايی شد


           
پورتال غدير عصر امروز، 9 آبان ماه با حضور رئيس سازمان تبليغات اسلامی و با هدف معرفی فرهنگ ناب شيعی و اسلامی در اين مؤسسه رونمايی شد.

پورتال غدير عصر امروز، 9 آبان ماه با حضور حجت‌الاسلام سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، طالب‌پور، مديرعامل مؤسسه تبيان در اين مؤسسه با هدف معرفی فرهنگ ناب شيعی و اسلامی رونمايی شد.

حجت‌الاسلام سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، با اشاره به ايجاد گفتمان علوی در جهان اظهار كرد: اقدامات و فعاليت‌های خوبی انجام شده اما توقعی كه از جامعه می‌‌رود، ايجاد گفتمان علوی در جهان است.

وی ادامه داد: گفتمان علوی، گفتمان غالب در جهان است كه بايد در ميان نسل امروز و زبان‌ها و نگاه‌های مختلف حاكم باشد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامی تصريح كرد: اگر به معصومين(ع) اقتدا كنيم و توجه كنيم كه آن مبين شريعت، مبلغ دينی و امام‌المبين است، می‌توانيم اين گفتمان غالب يعنی گفتمان علوی را در جهان حاكم كنيم.

همچنين موسی سلطانی، مدير پروژه پورتال غدير اظهار كرد: پورتال غدير به مناسبت عيد غدير خم حاوی محتوا و مطالبی در اين حوزه بوده كه برای كاربران سراسر كشور توليد شده است.

وی افزود: پورتال غدير شامل بخش‌های مختلفی همچون آيات و احاديث، گنجينه‌ها، تحفه‌های غدير، برنامه‌ها و مراسم غدير، ساير مراكز، خطابه غدير، باريافتگان غدير، جشنواره و مسابقه غدير، كتب و مقالات غدير، دانلود آثار تبيان با موضوع غدير است.

مديرپروژه پورتال غدير تصريح كرد: بخش گنيجينه حاوی فايل‌های صوتی و تصويری، بخش تحفه‌های غدير؛ فروشگاه اينترنتی با اقلام تزئينی و فروش 40 درصدی محصولات است. همچنين در بخش ساير مراكز با همه مراكز شيعی و اسلامی جهان همچون مركز اسلام‌شناسی آمريكا و مركز شيعه‌شناسی لندن در ارتباط هستيم.

وی يادآور شد: بخش خطابه غدير به شش زبان تدوين شده است كه دو محور را پوشش می‌دهد و می‌توان به متن خطابه و صدای VOICE خطابه اشاره كرد.

در ادامه علی‌رضا مهدوی، معاون محتوايی سايت تبيان، با اشاره به اقدامات ويژه سايت تبيان به مناسبت عيد غدير خم اظهار كرد: راه‌اندازی پورتال غدير به عنوان پورتال جامع، راه‌اندازی سايت كردی تبيان در راستای اشاعه مفاهيم دينی و قرآنی و طرح آموزش آشپزی مجازی از جمله اقداماتی بوده كه به مناسبت عيد غديرخم به همت سايت تبيان انجام شده است.

وی افزود: سايت تبيان به شش زبان همچون روسی، انگليسی، عربی، فرانسه، تركی و اردو در راستای تبليغات دينی و قرآنی فعاليت‌هايی را انجام می‌دهد و اكنون با را‌ه‌اندازی سايت كردی تلاش می‌كند تا اين فرهنگ را در ميان كردزبانان هم ترويج دهد.

معاون محتوايی سايت تبيان تصريح كرد: راه‌اندازی سايت كردی بسيار سخت بود چرا كه در اين حوزه با كمبود كارشناسان شيعه مواجه بوديم. اما خوشبختانه با تلاش همكاران توانستيم اين سايت را تكميل و امروز افتتاح كنيم.

وی بيان كرد: با راه‌اندازی سايت كردی تبيان تلاش داريم تا فرهنگ ناب شيعی و دينی را به مردم جهان معرفی كنيم.

آدرس پورتال غدیر: http://ghadir.tebyan.net/

آدرس سايت كردی تبيان: http://kurdish.tebyan.net/


منبع: خبرگزاری ایکنا


Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved