راه‌اندازي پایگاه اطلاع‌رسانی رسول اكرم(ص)
درحال بارگزاري
  • تاريخ: پنج شنبه 6 مهر 1391

راه‌اندازي پایگاه اطلاع‌رسانی رسول اكرم(ص)


           
در واکنش به اهانت فیلم موهن به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام (ص)، پایگاه اطلاع‌رسانی رسول الله(ص) با حضور معاون رییس سازمان صدا و سیما در امور سیما توسط شبکه قرآن و معارف سیما راه‌اندازی شد.

شبکه قرآن و معارف سیما پایگاه اطلاع‌رسانی رسول ا...(ص) را با هدف تبیین ابعاد مختلف زندگی، سیره، فضایل و ویژگی‌های بارز نبی مکرم اسلام(ص) برای مخاطبان راه‌اندازی کرد.

دکتر علی دارابی معاون رئیس سازمان صدا و سیما در امور سیما در آئین گشایش این پایگاه اطلاع‌رسانی گفت: این سایت زمینه دسترسی علاقمندان و مشتاقان زندگی سراسر درس نبی مکرم اسلام (ص) به فیلم، کتاب و دیگر آثار نوشتاری، دیداری و شنیداری فراهم می‌کند.

همچنین نسخه جدید پایگاه اطلاع‌رسانی امام رضا(ع) به مناسبت ولادت با سعادت این امام همام(ع) راه‌اندازی شد.

معاون سیما اقدام شبکه قرآن و معارف سیما در راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی رسول ا...(ص) و امام رضا(ع) را ستودنی و شایسته تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد صدا و سیما بتواند وظایف و تکالیف خود را در آستان چهارده معصوم(ع) به نحو شایسته انجام دهد.

دکتر دارابی در حاشیه گشایش این پایگاه های اطلاع رسانی در گفت‌وگو با خبرنگاران نقش رسانه‌ها را در انعکاس واکنش جهان اسلام به اهانت به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام (ص) موثر دانست و افتتاح این پایگاه اطلاع‌رسانی را به همین دلیل، مهم توصیف کرد.

آدرس اینترنتی پایگاه اطلاع‌رسانی رسول‌ا... (ص) www.rasolollahtv.ir و پایگاه اطلاع‌رسانی امام رضا(ع) www.imamrezatv.ir است.

پایگاه اطلاع رسانی رسول ا... (ص) شامل کلام رهبری، اخبار مرتبط به این هتک حرمت، پاسخ به شبهات در خصوص پیامبر اعظم(ص)، زندگی‌نامه آن بزرگوار، صلوات بر پیامبر(ص)، آیات قرآن نازل شده بر ایشان، ادعیه و زیارت، پیامبر(ص) در ادیان دیگر، سخنان بزرگان، مقالات، مصاحبه و گفت‌وگو، گزارش تصویری، بانک صوتی، گالری تصاویر و رسانه‌های مکتوب است.

بنا بر اين گزارش، نسخه جدید پایگاه اطلاع‌رسانی امام رضا(ع) نیز که به مناسبت ولادت با سعادت این امام همام راه‌اندازی شد، برگزیده مقالات مرتبط به امام رضا(ع)، برگزیده کتاب‌های چاپ شده در مورد آن امام، زیارت مجازی آن حضرت، گزارش‌های برگزاری بزرگداشت مقام آن حضرت، ویژه‌ها، دانشنامه‌ها، گفت‌وگو و مصاحبه، نواها و نماها، پخش ویژه‌ها و اخبار را شامل می‌شود.

معاون سیما پیش از گشایش این دو پایگاه اطلاع رسانی از بخش‌های مختلف شبکه قرآن و معارف سیما دیدن کرد و از نزدیک در جریان فعالیت و اقدامات آن قرار گرفت و نیازهای مربوط را برای اعتلای هر چه بیشتر رسانه دیداری در خور قرآن و معارف اسلامی بررسی کرد.


منبع: خبرگزاری ابنا

 
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved