درحال بارگزاري
  • تاريخ: شنبه 10 خرداد 1393

بیانات در همايش بين المللي پيامبر اعظم(ص) ـ 3 خرداد 1393


           
دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) با اشاره به برگزاري همايش پيامبر اعظم(ص) گفت: هدف از اين همايش پاسخگويي به شبهات و اهانت‌هايي بود كه به ساحت مقدس قرآن كريم، دين مبين اسلام و شخص پيامبر اعظم(ص) در اين چند سال صورت گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختري امروز ـ شنبه سوم خرداد ـ در همايش بين المللي پيامبر اعظم(ص) كه در تالار سوره حوزه هنري تهران برگزار شد به آزادي خرمشهر اشاره كرد و گفت: آزادي خرمشهر سرافرازي براي نظام جمهوري اسلامي ايران و ثمره شهادت و ايثار در راه خداوند بود.

وي بيان داشت: شهيدان دفاع مقدس و شهيدان اسلام و مسلمانان را خداوند با پيامبر(ص) محشور كند و اين روز خجسته و اين عيد عظيم را به همه تهنيت عرض مي‌كنم.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) به برگزاري همايش پيامبر اعظم(ص) اشاره كرد و عنوان داشت: بسيار خوشحال هستيم كه اين همايش را در آستانه عيد مبعث برگزار كرديم و پاسخي به توطئه‌گران و ياوه‌گويان باشد.

اختري گفت: هدف از اين همايش پاسخگويي به شبهات و اهانت‌هايي بود كه به ساحت مقدس قرآن كريم، دين مبين اسلام و شخص پيامبر اعظم(ص) در اين چند سال صورت گرفت.

وي بيان داشت: ما همه شاهديم كه از آغاز نوشته شدن كتاب سلمان رشدي، آن كتاب شيطاني و فكر شيطاني يك جرياني در جامعه بين المللي به دست توطئه‌گران آغاز شد، البته اساس اهانت و تمسخر كردن اسلام و پيامبر(ص) و حتي پيامبران خدا از همان آغاز حركت نبوت و رسالت وجود داشته است.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: در زمان هر پيامبري دشمنان آنها حركت تمسخر را در پيش مي‌گرفتند و در زمان پيامبر(ص) نيز اين موضوع بود.

حجت الاسلام والمسلمین اختري گفت: اما اينكه مي‌گوييم از زمان سلمان رشدي اين موضوع يك حركت جديدي آغاز شد، امام راحل از همان ابتدا چون عمق توطئه را درك مي‌كردند و كاملا آگاه بود، با موضع‌گيري بسيار قوي و شجاعانه با حكم ولايتي، حكم ارتداد سلمان رشدي را صادر فرمودند، چون مي‌دانستند اگر اين جريان پيش برود دامنه آن گسترده خواهد بود.

وي بيان داشت: دشمن با توليد فيلم‌ها، كاريكاتور، قرآن سوزي و.... اين جريان را دنبال كردند و متاسفانه در اين جرياني كه استعمار و صهيونيست بين الملل آغاز كرده‌اند، در برابر آنها يك موضع گيري حق صورت نگرفت و بيش از اين انتظار مي‌رفت.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: البته اين حركت آنها موجب رشد گسترش اسلام و اقبال غير مسلمانان به اسلام بود، اما مي‌بايست مسلمانان بيش از اين همت و غيرت نشان مي‌دادند.

اختري با اشاره به تظاهرات‌هاي مختلف بر عليه اين جريان گفت: در ايران تظاهرات‌هاي خوبي انجام شده و رهبر معظم انقلاب نيز موضع‌گيري‌هاي خوبي انجام دادند.

وي به فيلم فتنه اشاره كرد و گفت: در اين خصوص اقداماتي انجام شد اما كافي نبود و ما بايد بيش از گذشته فعاليت مي‌كرديم و نياز است كه برنامه‌ريزي‌هاي گسترده انجام داده و آيا جفا نيست كه يك سري از نويسندگان مزدور و هوس‌باز جرات داشته باشند، در نظام جمهوري اسلامي هم تهمت خشونت و خشونت‌گرايي به پيامبر(ص) ببندند؟

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) تاكيد كرد: يك حركت گسترده نياز دارد كه در برابر اين توطئه‌ها ايستادگي كنيم و مجمع جهاني اهل بيت(ع) به عنوان موسسه‌اي كه با همه مسلمانان و پيروان اهل بيت(ع) در دنيا ارتباط دارد و در راه نشر قرآن و معارف تلاش مي‌كند بايد در اين زمينه تلاش كند و به ميدان بياييد.

حجت الاسلام والمسلمین اختري گفت: اين مجمع كتاب‌هاي بسياري را به زبان‌هاي مختلف در خصوص پيامبر(ص) نوشت و جريان داد و با يك فراخوان عمومي همه عاشقان را به كمك طلبيديم و اين فراخوان تبديل به يك همايش و جشنواره شد كه بسيار اثر بخش است.

رییس جشنواره جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) گفت: در اين همايش از انگليسي‌زبان‌ها خواستيم كه كتاب‌هايي را نوشته و پيامبر(ص) را معرفي كنيم و اين اهانت‌ها به دليل جهل و ناداني آنهاست.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع)تصريح كرد: بهترين زباني كه مي‌تواند در جريان معرفي پيامبر(ص) موثر باشد، زبان هنر و سينما است و ما بايد با داشتن اين همه هنرمند قوي و مسئول و دلسوز در كشور خودمان، بايد از هنر بهره بگيريم.

وي گفت: به عنوان گام اول بسيار شگفت‌آور بود كه بيش از 800 اثر به جشنواره برسد و جشنواره دوم به نام قرآن و پيامبر(ص) در روز پاياني جشنواره فراخوان مي‌كنيم تا اينكه از اين راه بتوانيم پيامبر(ص) را معرفي كنيم.

 اختري عنوان داشت: امروز تهمت‌هاي بسياري به پيامبر(ص) زده مي‌شود و از نظر رحمت و مودت و عدالت خواهي و... احدي در دنيا به پيامبر(ص) نمي‌رسد و ما هنوز نتوانستيم پيامبر(ص) را معرفي كنيم.

دبيركل مجمع جهاني اهل بيت(ع) گفت: بايد از پيامبر(ص) عذرخواهي كنيم كه هنوز نتوانسته‌ايم رافت و مهرباني پيامبر(ص) را معرفي كنيم و اين بشر بايد بداند كه بايد تنها به دامن پيامبر(ص) چنگ بزند و به حب‌الله متين چنگ بزند تا بشر از اين گرفتاري‌ها رها شود.

وي افزود: من با همه وجودم به عنوان يك خدمتگزار به علاقه مندان به پيامبر(ص) از همه كساني در اين راه زحمت كشيدند و با همه وجود در اين راه شركت كردند و همراهي كردند قدرداني مي‌كنم.


منبع: خبرگزاری ابنا


Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved