درحال بارگزاري
  • تاريخ: شنبه 10 خرداد 1393

بیانات در نشست مطبوعاتی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) ـ 30 اردیبهشت 1393


           
دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه شخصیت بزرگ پیامبر به دلیل ناشناخته ماندن مورد اهانت قرار می گیرد تاکید کرد: وظیفه ما است كه با استفاده از ابزارهای مختلف ابعاد شخصیتی، وجودی، اخلاقی و آموزه های آن حضرت را به جهانیان معرفی كنیم.

نشست مطبوعاتی جایزه بزرگ پیامبر اعظم(ص) و همایش بین‌المللی پیامبر اعظم(ص) صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین اختری دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) «حجت الاسلام حسینی عارف» دبیر جشنواره و «غلامرضا منتظمی» دبیر همایش جانبی در سالن کنفرانس مجمع جهانی اهل بیت(ع) برگزار شد.

در آغاز این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین اختری با اشاره به جایگاه رفیع پیامبر عظیم الشأن اسلام گفت: بعثت به عنوان رستاخیزی برای یک جهش همه بُعدی در زمینه اخلاق، سلوک، عقاید، اقتصاد و سیاست در نظام بشری محسوب می شود رستاخیزی که سبب شد نظامی نوین برای بشر به ارمغان آورده شود و اسلام توانست مفهوم زندگی و حیات بشری را در قالب ارتباط با خداوند متعال بیان کند.

وی با بیان این مطلب افزود: پیامبر اسلام (ص) حق بزرگی بر جامعه بشری دارد، نه تنها از دیدگاه ما به عنوان مسلمان و به عنوان پیامبر دین خودمان، بلکه با یک تحلیل عقلی و منصفانه هم می‌توان دستآوردهای عظیم لطف پیامبر اسلام(ص) و آورده های ایشان را بررسی کرد.

اختری با تاکید بر اینکه دین مقدس اسلام ارزنده‌ترین ارزش‌ها را برای بشر به ارمغان آورد، تصریح کرد: بالاترین و ارزنده‌ترین ارمغان دین اسلام، قرآن مجید است که هیچ مکتب یا عقل بشری نتوانسته است بعد از ۱۴۰۰ سال چیزی ارزنده تر از آن به بشر بدهد؛ اولین آیات کریمه که به پیامبر اسلام (ص) وحی شد امر علم و دانش است و لذا نگاه اسلام و پیامبر(ص) به مسئله علم نگاه ویژه ای است که بشر تا امروز نتوانسته است تمام مجهولات را بشکافد و از آنها اطلاع پیدا کند.

وی ادامه داد: انیشتین می‌گوید "انسان وقتی به پاسخ یک مسئله و موضوعی می‌رسد، هزاران مجهول دیگر برای آدمی پیدا می شود"، دین مقدس اسلام و پیامبر(ص) نگاهشان به علم به گونه ایست که هیچ مکتبی نمی‌تواند ادعا بکند بهتر از آن را برای بشر خواسته است، متاسفانه در جهان امروز شاهد آن هستیم که در دنیای امروز که دنیای علم و رسانه است شخصیت بزرگی چون پیامبر(ص) ناشناخته مانده است و بشر هنوز به هیچ‌یک از آموزه‌ها و ارزش‌هایی که پیامبر(ص) برای آن مبعوث شد نتوانسته است پی ببرد و از آن اطلاع یابد.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر(ص) شخصیت ظلم ستیزی داشتند، گفت: اینکه این شخصیت بزرگ مورد اهانت قرار می‌گیرد فقط برای این است که شخصیت ایشان ناشناخته مانده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) گفت: هدف این مجمع از برگزاری جایزه پیامبر اکرم(ص) و همایش پیامبر(ص) شناساندن این شخصیت به جهانیان و به خصوص اروپاییان و آمریکاییان است.

اختر اضافه کرد: واقعاً جای تأسف است وقتی می‌بینم خیلی از افراد آموزه‌های اسلامی را نمی‌دانند، نمی‌دانند این شخصیت در 63 سال دوران كوتاه زندگی خود چه دستاوردهایی برای انسان داشته است. شخصیتی خوش اخلاق ورئوف كه مردم در یک دیدار با او متحول می‌شوند. نه تنها در دوران رسالت بلكه از دوران كودكی‌ تا بیش از بعثت به فكر دیگران بود و به دیگران مساعدت می‌کرد شخصیتی كه 15 سال قبل از بعثت ندای صلح و ظلم ستیزی سر می‌دهد.

رییس همایش بین المللی پیامبر اعظم(ص) گفت: متاسفانه آموزه هایی كه پیامبر اکرم(ص) برای انسان ها آورده برای بسیاری از جوامع ناشناخته مانده و از آن اطلاعی ندارند لذا امروز وظیفه ما است كه با استفاده از ابزارهای مختلف ابعاد شخصیتی، وجودی، اخلاقی و آموزه های آن حضرت را با استفاده از ابزارهای مختلف به ویژه فرهنگ و هنر به جهانیان معرفی كنیم.

دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: بر همین اساس جایزه پیامبر اعظم(ص) و همایش بین المللی پیامبر(ص) سینما و ادبیات جهانی را در دستور كار قرار دادیم كه از این طریق از ذوق هنر كمک گرفته و بتوانیم آن را با زبان‌های مختلف معرفی و تبیین كنیم.

وی از برگزاری دور دوم این جشنواره با موضوع پیامبر اعظم(ص) و قرآن کریم خبر داد و گفت: تا کنون ۸۹۸ اثر اعم از فیلم کوتاه داستانی ۲۵۴ حلقه، ۲۴۵ حلقه ایرانی و ۹ حلقه خارجی، فیلم کوتاه مستند ۱۷۸ حلقه، پویانمایی ۷۰ حلقه شامل ۶۹ ایرانی و ۱ خارجی، فیلم نامه ۳۵۸ عنوان به دبیرخانه رسیده است.

وی همچنین درباره تعداد کتب ارسالی به دبیرخانه گفت: کتاب «سیره» و پاسخ به شبهات به زبان انگلیسی ۳۸ عنوان شامل ۲۴ عنوان داخلی و ۱۴ عنوان خارجی است.


منبع: خبرگزاری ابنا


Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved