درحال بارگزاري
 
 
 
  • تاريخ: شنبه 27 آذر 1389

سخنراني‌هاي عاشورايي حجت‌الاسلام انصاريان مكتوب شد


           

مرکز علمی ـ تحقیقاتی دارالعرفان الشيعي همزمان با ايام سوگواري سالار شهيدان، کتاب "مروری بر مقتل سیدالشهدا" كه متن سخنراني‌هاي حجت‌الاسلام حسين انصاريان را دربر دارد، منتشر كرد.
    
در اين اثر "حجت‌الاسلام انصاريان" نكاتي را درباره عزاداري سيدالشهدا(ع) و مواردي كه بايد در اين راه به آنها توجه كرد، يادآور شده‌ است.
  
حجت‌الاسلام انصاريان در بخشي از مقدمه اين اثر در زمينه شأن و شخصیت امام حسین و اهل‌بیت(علیهم السلام) و اهمیت روضه و گریه بر ايشان نوشته است: «عظمت شخصیت و حرمت اهل‌بیت و ائمه طاهرین(علیهم السلام) در درجه اول در آیات قرآن کریم مانند آیه تطهیر و آیه مودت که به عنوان اجر رسالت نازل شده است و آیه وجوب اطاعت از اولوالامر، استفاده می‌شود و همچنین از خطبه‌های امیرالمومنین(علیه السلام) در نهج البلاغه و روایات به خصوص زیارات و به ویژه زیارت جامعه کبیره که انشاء وجود مبارک حضرت هادی(علیه السلام) است، عظمت و جایگاه رفیع اهل‏بیت(ع) معلوم می‌گردد .
 
بر همه مسلمانان به خصوص به شیعیان اهل‌بیت(ع) واجب شرعی و عقلی است که در همه زمینه‌ها شخصیت، عظمت و حرمت اهل‌بیت(ع) را حفظ کنند تا آنچه که شایسته آن بزرگواران نیست بیان نشود؛ در حق آنها اغراق نشود و از آنچه در قرآن و روایات درباره آنان نشان داده شده کمتر بیان نگردد.»
  
به اعتقاد صاحب اين اثر، گریاندن مردم امری مستحب است و نیازی به مطالب بی‏اساس و خرافه ندارد که عواطف مردم تحریک شود. در کتاب‌هاي معتبر شیعه مطالب معتبر و قوی درباره اهل‌بیت(علیهم السلام) و مصائبشان وجود دارد که اگر همان متن‌ها برای مردم خوانده شود، قلب مردم را می‌سوزاند و اشک مردم را جاری می‌کند.
  
گفتنی است که مركز انتشارات موسسه دارالعرفان الشيعي نخستين چاپ كتاب "مروری بر مقتل سید الشهدا" را در شمارگان 3000 نسخه، 168 صفحه و بهاي 20000 ريال به تازگي منتشر و روانه بازار نشر كرده است.
   
       
منبع: خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا  www.abna.ir
   
  

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved