درحال بارگزاري
 
 
 
  • تاريخ: دوشنبه 22 آذر 1389

نرم‌افزار دانشنامه امام حسين(ع) تا پايان محرم منتشر مي‌شود


           
نرم‌افزار "دانشنامه امام‌حسين(ع)" كه برگرفته از دانشنامه 14 جلدي امام‌حسين(ع) و حاوي 4191 حديث و گزارش تاريخي درباره سيدالشهداء(ع) است؛ تا پايان ماه محرم منتشر مي‌شود.
    
نرم‌افزار «دانشنامه امام‌حسين (ع)» در بردارنده معرفي شخصيت و زندگاني امام‌حسين (ع)، بر اساس آيات، روايات و متون تاريخي حاوي4191حديث و گزارش تاريخي درباره امام حسين (ع) در چهارده مجلد با ترجمه فارسي و ارائه حدود 400 تحليل پژوهشي است.
  
همچنين پاسخگويي به شبهات و بررسي تحريفات، ارائه پنج نقشه ابتكاري از مسير حركت كاروان حسيني و امكان جستجو در متن عربي و فارسي و ارتباط متن احاديث با ترجمه آن‌ها از قابليت‌هاي ديگر اين نرم‌افزار است .
  
"حجت‌الاسلام حميدرضا ايزدي"، مسئول بخش فناوري اطلاعات و ارتباطات مؤسسه علمي ـ فرهنگي امام حسين(ع) در مورد اين نرم‌افزار گفت: اين نرم‌افزار نهايي شده و انتشار آن منوط به تكثير است و ان‌شاءالله تا پيش از پايان ماه محرم، روانه بازار مي‌شود.
  
وي افزود: نرم‌افزار «دانشنامه امام‌حسين(ع)» با تمام سيستم‌عامل‌ها ـ از جمله ويندوز هفت ـ سازگار است.
  
دانشنامه امام حسين(ع) درچهارده مجلد ابعاد مختلف زندگي امام حسين(ع) را از ولادت تا شهادت، با بهره‌گيري از قرآن و حديث مورد بررسي قرار مي‌دهد. تدوين اين دانشنامه 10 سال به طول انجاميده است و به طور متوسط، پنج نفر به صورت مستمر در تدوين آن شركت داشته‌اند.
  
اين مجموعه چهارده مجلدی، 4169 نقل در 6662صفحه و دو زبان فارسي و عربي را در بر دارد. پانزده بخش اصلي دانشنامه امام حسين(ع) عبارت از زندگي خانواده سيدالشهداء، فضيلت‌ها و ويژگي‌هاي امام حسين(ع)، دلايل امامت امام حسين(ع) و فرزندانش، امام حسين (ع) پس از پيامبر (ص) تا شهادت پدر، امام حسين (ع) پس از شهادت پدر تا قيام عاشورا، خبر دادن پيشاپيش از شهادت امام حسين (ع)، خروج امام حسين(ع) از مدينه تا رسيدن به كربلا است.
  
رسيدن امام حسين(ع) به كربلا تا شهادت ايشان، وقايع پس از شهادت امام حسين(ع)، بازتاب شهادت امام حسين(ع) و فرجام كساني كه در كشتن او و يارانش نقش داشتند، عزاداري و گريه براي امام حسين (ع)، نمونه مرثيه‌هايي كه در سوگ امام حسين(ع) و يارانش سروده شده‌اند، زيارت امام حسين (ع)، مزار امام حسين (ع) و حكمت‌هاي رسيده از امام حسين(ع) ديگر بخش‌هاي اين دانشنامه را تشكيل مي‌دهند.
  
چاپ اول دانشنامه 14 جلدي امام حسين (ع) در قطع وزيري، روز پنج شنبه 19 آذرماه سال گذشته، با حضور آيت‌الله العظمی صافي گلپايگاني و علي لاريجاني در مؤسسه علمي ـ فرهنگي دارالحديث قم رونمايي ‌شد.
   
     
منبع: خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا  www.abna.ir
  
   
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved