• تاريخ: يکشنبه 31 مرداد 1389

امتياز نيروهاى مسلح اين است كه امام فرمانده‏ى آنان بود


         

برادران ارتشى و سپاهى و بسيجى و نيروى انتظامى، با بقيه‏ى ملت ايران از يك نظر تفاوت دارند، و به تعبير بهتر، از يك امتياز برخوردارند. اميتازشان اين است كه امام(ره) با اين‏كه رهبر همه بود، ولى مستقيماً فرمانده‏ى آنها بود. من بارها به ارتشيها گفته‏ام كه غير از دوران پيامبران، فرمانده‏ى كل قواى عارف و حكيم و عاشق و الهى در دنيا سراغ نداريم.

امروز در جهان، فرماندهان نيروهاى مسلح، غالباً خشنتر و متقلبتر از ديگران هستند و بِزور و يا از طريق غصب و وراثت، در مركز فرماندهى قرار گرفته‏اند. آن‏جا هم كه رؤساى كشورها فرضاً با انتخابات و شيوه‏ى دمكراسى سر كار آمده‏اند، آدمهاى معمولى‏يى هستند با همان احساسات و هوى‏ها و هوسها و ضعفهاى بى‏شمار، كه ما زندگى و روحياتِ بسيارى از آنها را از نزديك ديده‏ايم و مى‏شناسيم.

ما در هيچ جاى دنيا - نه امروز و نه در گذشته - نيروهاى نظامى‏يى را سراغ نداريم كه تحت فرماندهى انسانى معنوى و الهى و عارف و داراى رقيقترين احساسات بشرى و در عين حال با قاطعيت و صلابتى كه هيچ فرماندهى در دنيا از آن برخوردار نيست، به حراست و دفاع از ناموس و حيات شرافتمندانه‏ى ملت در مقابل تجاوزگران بپردازد.

برادران عزيز، ارتشيان و نيروهاى مسلح! شما بايد در راه هدفهاى الهى، معنويتر و پاكتر و بى‏آلايش‏تر و مصممتر از مردم عادى باشيد؛ چون تحت فرماندهى انسان والايى قرار داريد. اين فرمانده‏ى بزرگ، بيشتر از هر كسى به گردن ارتش حق دارد. البته كشورهايى در دنيا وجود دارند كه ارتش آنها براى مردم محبوبند، اما چنين چيزى در گذشته‏ى ايران سابقه نداشته است. امام ارتش را محبوب مردم كرد، و الان شما ارتشيها مورد محبت مردم هستيد و مردم از صميم دل شما را دوست دارند.

  

سخنرانى در مراسم بيعت نماينده‏ى امام در ارتش، وزير دفاع، فرماندهان و پرسنل منتخب نيروهاى سه‏گانه و وزارت دفاع‏ - 18 خرداد 1368 

 • تعداد (0) متوسط امتيازات
  0 0 0 0 0
  امتياز شما
  نام :


  نام خانوادگي:


  نظر:
        ليست نظرات
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved