درحال بارگزاري
  • تاريخ: چهار شنبه 4 مرداد 1391

روزه‌داری زنان شیرده با تغذیه مناسب اشکال ندارد.


           

 

 

 

 

یک عضو هیات علمی دانشگاه‌علوم پزشکی قزوین گفت: روزه‌داری زنان شیرده درصورت رعایت برنامه تغذیه‌ای مناسب، در رشد کودکان اختلالی ایجاد نمی‌کند.

 

اما وی توصیه کرد که زنان در شش ماه‌اول شیردهی روزه نگیرند زیرا کودک وابسته به شیر مادر است و گرسنگی طولانی مدت مادرشیرده در رشد کودکان اختلال ایجاد می‌کند.

 

”مریم جوادی” روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت اگر حجم غذایی مورد نیاز بدن مادر شیرده به خوبی در وعده‌های افطار، سحر و میان این دو وعده تقسیم شود، آرامش خاطر ایجاد شده در مادران اثر مفیدی برای کودک خواهد داشت.

 

به گفته وی رژیم غذایی مادران شیرده باید از پروتئین، کلسیم، آهن و ویتامین‌ها غنی باشد که درصورت لحاظ نکردن این مواد غذایی دچار کمبود شدید مواد مغذی شده و رشد کودک و سلامتی مادر را به‌خطر می‌اندازد.

 

جوادی ادامه داد البته در صورتی که مادران احساس کردند روزه‌داری موجب کاهش شیر آنها شده نباید روزه بگیرند.

 

عضو هیات علمی دانشگاه‌علوم پزشکی قزوین گفت: زنان شیرده باید هنگام افطار و سحری از مواد غذایی سرشار از آهن(گوشت و حبوبات) و کلسیم(شیر و لبنیات) استفاده کنند و از مصرف ادویه و سیر در سحری به علت بدبو کردن شیر خودداری نمایند.

 

جوادی با اشاره به اینکه ”زنان شیرده روزه‌دار باید غذای باکیفیت بخورند”، گفت: مصرف سبزی، لبنیات کم‌چرب، آجیل خام و انواع گوشت در افزایش ترشح شیر موثر خواهد بود.

 

 

منبع:ایرنا

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved