درحال بارگزاري
  • تاريخ: چهار شنبه 12 بهمن 1390

جداسازی بخشی از پارک چیتگر برای استفاده زنان


           

 

 

 

با توجه به اینکه سرانه فضای سبز منطقه 22 بالا است قسمتی از فضای سبز چیتگر تغییر کاربری پیدا کرده و برای استفاده بانوان در سال آینده راه اندازی می شود.

 

 مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از احداث پارک چیتگر برای استفاده از بانوان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سرانه فضای سبز منطقه 22 بالا است قسمتی از فضای سبز چیتگر تغییر کاربری پیدا کرده و برای استفاده بانوان در سال آینده راه اندازی می شود.

 

نرگس معدنی پور در خصوص احداث بوستان های بانوان در سطح شهر تهران اظهار کرد : احداث بوستان های بانوان نیاز به شاخص های ویژه ای از قبیل ، وسعت و موقعیت جغرافیایی دارد که در این راستا شهرداری تهران راه اندازی پنج بوستان بانوان را در پنج پهنه شهردر دستور کار قرار داده است.

 

او با با اشاره به تاکید شورای شهر تهران که می بایست در هر پهنه یک پارک ویژه بانوان احداث شود ، گفت: هم اکنون در دو پهنه دو بوستان بانوان احداث شده که یکی از آنها "بوستان مادر" در منطقه 3 و دیگری"بوستان پردیس بانوان" در منطقه 15 است.

 

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران اظهار کرد: تا پایان سال پارک نرگس ویژه بانوان نیز در منطقه 18 افتتاح می شود.

 

معدنی پور یکی دیگر از بوستان های در نظر گرفته شده برای بانوان را بوستان چیتگر عنوان کرد و افزود : با توجه به اینکه سرانه فضای سبز منطقه 22 بالا بوده، قسمتی از فضای سبز چیتگر تغییر کاربری پیدا کرده و به عنوان پارک چیتگر برای استفاده بانوان در سال آینده راه اندازی می شود.

 

وی اضافه کرد : به طور کل بوستان های مادر، پردیس بانوان، قائم، نرگس و چیتگر بوستان های ویژه بانوان تهرانی است که در 5 پهنه از سطح شهر تهران قرار می گیرند.

 

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران در ادامه خاطرنشان کرد : بوستان پردیس بانوان با امکاناتی همچون، سونا، استخر، جکوزی، دوچرخه سواری، اسکیت و کتابخانه در اختیار بانوان تهرانی قرار گرفته است.

 

معدنی پور در بخش دیگری از سخنانش به فعالیت 5 مجموعه شهربانو در مناطق 14،8،2،1، و 15 اشاره کرد و گفت : 6 مجموعه جدید شهربانو نیز در سطح شهر در حال افتتاح است و به طور کل در نظر داریم در هر منطقه تا پایان سال آینده یک مجموعه شهربانو راه اندازی کنیم.

 

 

منبع:فردا نیوز

Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved