درحال بارگزاري
  • تاريخ: يکشنبه 19 شهريور 1391

مهر مادری از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی پیشگیری می کند


           
یک کارشناس خانواده گفت : مهر مادری می تواند از بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی پیشگیری کند اما متاسفانه به دلیل افزایش مصرف گرایی در جامعه حضور مادران در خانواده کمرنگ شده است.
   
در کربلا ما ستیز دو خانواده موفق و ناموفق را می بینیم. در یک سو خانواده حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) که نماد عشق و مهربانی بودند و در سوی دیگر خانواده معاویه که سرشار از خشونت، نفرت و پرخاشگری بودند.
   
محرم آمده است که به ما بگوید خانواده هایمان را آسمانی کنیم و فضای معنوی در خانواده های ما حاکم باشد. هر مردی خود را شبیه امیر المومنین و رسول اکرم کند و هر زنی که شبیه حضرت فاطمه (س) و خدیجه کند ناپاکی را از خانواده اش دور کرده و آن خانواده، خانواده ای بهشتی است.
   
اولین خلقت بشر خانواده بوده است، گفت: شیطان نوک تیز حمله خود را به سوی خانواده گرفت و سبب هبوط خانواده شد و خانواده ای که هبوط کند انواع آسیب های اجتماعی در آن به وجود می آید.
   
یکی از چالش های مهم خانواده های امروز را کاهش روابط شهروندان و افزایش ابزارهای ارتباط جمعی مانند اینترنت و ماهواره است این ابزارهای استعماری الگوهای خود را جایگزین ارزش های معنوی و اسلامی ما کرده و سبب کاهش منزلت خانواده ها می شوند خانواده، اینترنت و ماهواره جامعه را به سوی مصرف گرایی برده و سبب افزایش ساعات کاری مادران و پدران در بیرون از خانواده می شود.
   
کودکانی که کمتر از مهر مادری در خانواده بهره مند می شوند در بزرگسالی بیشتر به سمت ناهنجاری های اجتماعی می روند و آنچه خانواده را سالم تر می کند مهر مادری است و باید با برنامه ریزی درست حضور مادران را در خانواده بیشتر کنیم.
   
زنان و مردانی که از نقش هایی که در دوران مجردی ایفا می کردند جدا شده و مسئولیت های تازه ای را می پذیرند اگر احتیاط های لازم را نکنند دچار مشکلات بسیاری می شوند و بسیاری از خانواده ها در همین دوران گذر ارزش ها و نقش ها از هم می پاشند.

 
   
منبع:خبرگزاری بین المللی زنان
Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved