درحال بارگزاري
  • تاريخ: شنبه 10 خرداد 1393

بیانیه در محکوم کردن جنایات گروه تروریستی بوکوحرام


           
مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با انتشار بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن جنایات وحشیانه گروه تروریستی بوکوحرام از سازمان‌های اسلامی و انسانی خواست برای ریشه‌كن كردن فتنه و تندروی و اقدامات كه اسلام را مخدوش می‌سازد برخورد جدی نمایند.

متن کامل بیانیه مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در سایه سكوت مدعیان حقوق بشر و انسان دوستی باز هم شاهد تداوم كشتار و تبعیض نژادی توسط سازمانهای تروریستی مسلح درجهان اسلام هستیم. یكی از این سازمانهای تروریستی كه دست پرورده استکبار جهانی و كشورهای مرتجع عربی است، اقدام به ربودن 277 دختر بی‌گناه در كشور نیجریه نموده و طبق فتوای (ابوبكر شبكو) رهبر گروه تروریستی بوكوحرام قرار است این دختران را در بازار برده به فروش برسانند. این اقدام غیرانسانی و مجرمانه كه به نام اسلام و به‌منظور مخدوش ساختن چهره تابناک اسلام و برانگیختن فتنه مذهبی و دینی صورت گرفته است. این گروه تلاش دارد تا اسلام را بصورت زننده معرفی كنند و توجه جهان را از رویارویی با دشمن صهیونیستی و جلوگیری از فتنه روی گردان نماید درحالیكه این كشور در مشكلات فقر، جهل و عقب ماندگی رنج می‌برد و شایسته بود آنان در توسعه اقتصادی و رفع محرومیت‌ها به كشورشان خدمت كنند.

این سازمان تروریستی كه زیر چتر القاعده و وهابیت پرورش یافته درگذشته اقدام به فعالیت‌های مجرمانه از قبیل كشتار و انهدام مساجد و بارگاه اولیای صالح خدا نموده كه با هیچ‌یک از موازین دینی و عقلی و معاهدات بین‌الملل و ارزش‌های شرعی سازگاری ندارد.

مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ضمن محكوم كردن این جنایات وحشیانه از همه علمای اعلام و سازمان‌های اسلامی و انسانی می‌خواهد تا این جنایات را محكوم و با جنایتكاران خائن برخورد قانونی نمایند. چنانچه این وظیفه همه مسلمانان و سازمان‌های اسلامی ـ دولتی و مردمی ـ است تا با این گروه‌های تندرو و تروریست برخورد جدی و حقیقی نموده تا اقدامی برای ریشه‌كن كردن فتنه و تندروی و اقدامات كه اسلام را مخدوش می‌سازد نمایند.

بنابر این زمان آن فرارسیده تا هرچه سریع‌تر اجلاسی بین‌المللی با مشاركت علمای اسلام از همه مذاهب و ادیان و از كشورهای مختلف، به دور از اختلافات سیاسی برگزار گردد تا راهكارهای عملی برای رویارویی با این گروه‌های افراطی را ترسیم نموده، گفت‌وگو را جایگزین خشونت ها کرده، اقداماتی كه چهره اسلام را مخدوش می‌سازد را محكوم كرده و از بروز جنگ‌های داخلی و كشمكش‌های سیاسی كه در اكثر كشورهای عربی و اسلامی وجود دارد عملاً جلوگیری نماید.

مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) بر اساس تعالیم اسلام ناب محمدی و مطابق آموزه های اهل‌بیت عصمت و طهارت ـ علیهم‌ السلام ـ آمادگی خود را برای برپایی این اجلاس به‌ منظور ایجاد وحدت و از بین بردن اختلافات و ریشه‌كن كردن تروریست و افراط‌گرایی در جهان اسلام اعلام می‌دارد.

مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)
21/2/93


منبع: خبرگزاری ابنا


Copyright © 2009 The AhlulBayt World Assembly . All right reserved